Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel 6 Pro i Face Unlock. Funkcja musi być blisko

Google Pixel 6 Pro nie ma Face Unlock, ale wygląda na to, że taka funkcja jest naprawdę blisko. Informacje na jej temat pojawiały się już wcześniej w materiałach promocyjnych. Teraz opcję dostrzegł jeden z użytkowników w trakcie konfiguracji kupionego Google Pixel 6 Pro. Zobaczmy sobie, czego można się spodziewać.

Google Pixel 6 Pro nie oferuje wsparcia dla Face Unlock. Wiemy jednak, że taka funkcja biometryczna była w planach. Jakby tego było mało, to prace nad nią rzekomo cały czas trwają i jej wprowadzenie może być już naprawdę nieodległe. Skąd to wiemy?

Google Pixel 6 Pro Face Unlock
Google Pixel 6 Pro Face Unlock

Zacznijmy od tego, że Face Unlock dla Google Pixel 6 Pro pojawiało się już wcześniej w materiałach marketingowych, m.in. niemieckiego Saturna, choć takiej opcji nie było. Teraz dostrzegł ją jeden z właścicieli telefonu w trakcie wstępnej konfiguracji, co widać na poniższym zrzucie ekranowym. Taka opcja rzeczywiście znajduje się w kodzie Androida 12, ale nie jest normalnie dostępna.

Google Pixel 6 Pro Face Unlock

Face Unlock dla Google Pixel 6 Pro wraz z aktualizacją

Możemy się domyślać, że Google Pixel 6 Pro rzeczywiście wkrótce otrzyma wsparcie dla Face Unlock. Powinno to nastąpić wraz z aktualizacją oprogramowania. Opcja będzie w tym przypadku polegać jedynie na przedniej kamerce, a więc pewnie nie zaoferuje najlepszej ochrony.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla Windows 11

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij