Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi zaczyna wprowadzać do MIUI 13 ważną nowość z Androida 12

MIUI 13 Beta doczekało się ciekawej nowości. To język projektowania Material You z systemu Android 12. Wnosi go na pokład nakładki Xiaomi aktualizacja oprogramowania udostępniona w Chinach. Spodziewajmy się, że z czasem elementy inspirowane Material You zagoszczą również w międzynarodowej wersji MIUI 13 Global.

MIUI 13 Beta to poglądowa wersja nowej nakładki Xiaomi, którą zapowiedziano pod koniec grudnia. Obecnie wypatrujemy wersji global. W międzyczasie firma udostępnia oprogramowanie na kolejne telefony. Teraz została wdrożona aktualizacja, która wprowadza elementy Material You z systemu Android 12.

Xiaomi w trakcie zapowiedzi nakładki MIUI 13 przemilczało kwestię Material You. To nowy język projektowania z systemu Android 12, który wprowadza m.in. dynamiczne kolory. W ten sposób elementy interfejsu generowane są na podstawie akcentów z teł użytych w telefonie. Na razie jednak implementacja jest zawężona i w głównej mierze opiera się na pakiecie aplikacji Google.

Material You z systemu Android 12 na razie w chińskim MIUI 13 Beta

Warto dodać, że Xiaomi na razie udostępniło Material You tylko w chińskiej wersji MIUI 13 Beta. To wstępna implementacja, która zapewne przez kolejne miesiące będzie rozszerzana o m.in. ustawienia czy centrum sterowania. Na to jednak będziemy musieli przez jakiś czas poczekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij