Udostępnij
Tweetnij

Android Jelly Bean wkrótce bez wsparcia dla Google Play Services

Android Jelly Bean został ogłoszony w 2012 r. Wkrótce straci wsparcie dla Google Play Services. To oznacza, że Android Jelly Bean zostanie uśmiercony.

Android Jelly Bean, czyli popularna żelka, został zapowiedziany w 2012 r. Oprogramowanie ma więc już blisko dekadę. Wygląda na to, że ostateczne wsparcie dla tego systemu operacyjnego dobiega końca. Już wkrótce telefony z tą wersją zielonego robota przestaną zapewniać zgodność z usługami Google Play Services.

Zażegnane wsparcie w Google Play Services dla systemu Android Jelly Bean oznacza, że sprzęty z tym oprogramowaniem staną się już w zasadzie bezużyteczne. To software, który doczekał się sporo wersji. Kontynuowano je od wydania z numerkiem 4.1 aż po edycję 4.3.1. Dopiero wraz z wersją 4.4 zdecydowano się na zmianę nazwy na KitKata.

Koniec Google Play Services dla systemu Android Jelly Bean w sierpniu

Android Jelly Bean otrzyma ostatnią wersję Google Play Services w przyszłym miesiącu. W sierpniu pojawi się wydanie z numerkiem 21.30.99. Potem wsparcie zostanie ukończone. Przy okazji zostanie uśmiercona obsługa interfejsów API poziomu 16, 17 oraz 18. Minimalną stanie się 19.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij