Udostępnij
Tweetnij

Galaxy S22 dostanie potężny procesor. Exynos z GPU AMD w benchmarku

Galaxy S22 dostanie SoC Exynos z GPU AMD. Pojawiły się pierwsze benchmarki. Te pokazują, że procesor z modeli Samsung Galaxy S22 będzie naprawdę potężny.

Samsung Galaxy S22 będzie pierwszym smartfonem Koreańczyków, który otrzyma układ Exynos z GPU AMD oparty na RDNA 2. Obie firmy już potwierdziły współpracę i taki układ ma być zaprezentowany w niedługim czasie. Teraz mamy okazję zobaczyć jego pierwsze benchmarki. Zobaczmy, czego można oczekiwać.

Nowy Exynos z GPU AMD, który trafi do smartfonów Galaxy S22, został dostrzeżony w teście Wild Life z 3D Mark. Benchmarki wykazały, że zdobywa aż 8134 punktów. To naprawdę bardzo solidny wynik. Lepszy od tego, którym może pochwalić się Apple A14 z iPhone’ów 12. Tak więc w nowym układzie drzemie duży potencjał. Wiemy też, że bazuje na architekturze A77.

Samsung Galaxy S22 Exynos GPU AMD benchmarki

Najpierw nowy Exynos z GPU AMD, a potem premiera Galaxy S22

Samsung ma zaprezentować nowy układ Exynos jeszcze w tym roku. Potem trafi on do smartfonów Galaxy S22. Na nie jednak poczekamy trochę dłużej, bo do początku 2022 r. Do tego czasu nadchodzące telefony będą obiektem jeszcze wielu przecieków.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij