Udostępnij
Tweetnij

Android 12 w dużym przecieku przed Google I/O. Będzie mnóstwo zmian

Android 12 beta zostanie pokazany w trakcie Google I/O 2021. Wprowadzi dużo nowości i zmiany. Doszło do wycieku i wiemy, zobaczymy w Android 12 beta.

Android 12 beta nie jest jeszcze dostępny, ale wiemy, że do zmiany dojdzie w trakcie konferencji Google I/O 2021, czyli jeszcze w tym miesiącu. Obecnie oprogramowanie udostępniono w ramach wczesnopoglądowych wersji Developer Preview. Wiemy, że w drodze jest mnóstwo nowości. Pojawi się liczne zmiany obejmujące interfejs. Doszło do przecieku. Zobaczmy, co nowego ujawniono.

Przecieku dopuścił się Jon Prosser, który zaprezentował zmiany z systemu Android 12 beta na swoim kanale Front Page Tech. Ostatnio mogliśmy ram zobaczyć rendery smartfonów Pixel 6 i 6 Pro. Na jednym ze slajdów zatytułowanym „co nowego” pojawiają się informacje o „Pięknym nowym doświadczeniu”, „Silniejszej ochronie prywatności i bezpieczeństwa” oraz „Wszystkie Twoje urządzenia lepiej ze sobą współpracują”. Potem mamy okazję zobaczyć kilka nowości obejmujących interfejs użytkownika, który przygotowuje Google. Będzie to największa zmiana wizualna w zielonym robocie od kilku lat. Sugerowały ją już wcześniejsze plotki, a nowy wyciek tylko je potwierdza.

Android 12 beta to dużo nowości i zmiany wizualne

Android 12 beta wprowadzi nowy widżet multimediów, przełącznik dla funkcji oszczędzania baterii, mały widżet z pogodą, przeprojektowany suwak jasności ekranu czy przełączniki połączeń. Następnie mamy przeprojektowany widżet zegara analogowego, przyciski plus i zasilania, suwak głośności czy opcje praca i dom. Duże zmiany obejmą również funkcję powiadomień. Obejrzyjcie to na poniższym wideo.

kiedy Android 12 beta zmiany nowości co nowego Google I/O 2021
kiedy Android 12 beta zmiany nowości co nowego Google I/O 2021
kiedy Android 12 beta zmiany nowości co nowego Google I/O 2021

Google I/O 2021 jest już bardzo blisko

Pamiętajmy, że te nowości w wersjach Developer Preview są ukryte. Google specjalnie czeka z nimi na prezentację w systemie Android 12 beta. To również będzie poglądowe wydanie oprogramowania, ale już lepiej dopracowane. To pozwoli na wypróbowanie go przez więcej użytkowników. Co ważne, rozszerzy się również baza zgodnych smartfonów. Obecnie OS można instalować tylko na Pixelach. Jednak potem będą to także wybrane telefony partnerów.

Google I/O 2021 odbędzie się w dniach 18-20 maja. To wtedy zostanie zaprezentowany Android 12 beta. Niedługo po zapowiedzi ruszy możliwość instalowania poglądowego oprogramowania. Na finalną odsłonę nowego systemu operacyjnego poczekamy do lata. Premiera odbędzie się pewnie w sierpniu lub wrześniu. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na liczne zmiany i nowości, które są w drodze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij