Udostępnij
Tweetnij

Android 11 beta 1 – nie działa usługa Google Pay

Android 11 beta 1 jest już dostępny. Jeśli jednak korzystacie z usługi Google Pay, to być może nie powinniście instalować tej wersji. Wynika to z faktu, że płatności smartfonem nie działają. Google Play zgłasza w systemie Android 11 beta błąd. Spowodowane jest to brakiem zgodności z obowiązującymi standardami.

Android 11 beta 1 został już udostępniony dla użytkowników smartfonów Pixel. Wkrótce trafi też na wybrane modele partnerów OEM. Oczywiście, ciągle jest to poglądowa wersja nowego oprogramowania, która z pewnością nie jest pozbawiona błędów. Jednym z takich jest niedziałająca usługa Google Pay. W ten sposób płatności smartfonem nie są obsługiwane.

Google Pay w systemie Android 11 beta 1 zgłasza błąd o treści, który widzicie poniżej. Widać, że urządzenie po instalacji nowego oprogramowania nie jest już gotowe na płatności zbliżeniowe. W dalszej części komunikatu widać, że sprzęt nie spełnia określonych standardów z zakresu software. To błąd, który firma będzie musiała usunąć.

Android 11 beta 1 nie działa usługa Google Pay płatności smartfonem

Wiele wskazywało na to, że Google Pay będzie działać w systemie Android 11 beta

Prawda jest taka, że płatności smartfonem nie działały już we wcześniejszych wersjach poglądowych systemu z linii Developer Preview. Jednak w tej ostatniej, czyli czwartej, funkcjonowanie Google Pay przywrócono. Niestety, w wersji Android 11 beta 1 ponownie usługa nie działa. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na programowe rozwiązanie bugu.

Przeczytaj także: Telegram Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij