Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostaje wsparcie dla Smart TV, przystawek i pilotów

Asystent Google to funkcja, którą mają telewizory Smart TV, przystawki czy piloty zdalnego sterowania. Teraz jednak firma dodała dla nich oficjalną obsługę. Urządzenia trafiły na oficjalną listę wspieranego przez Asystenta sprzętu. Google umieściło tam już ponad 60 typów różnych urządzeń dla domu inteligentnego.

Asystent Google wspiera ponad 60 różnych typów sprzętów stworzonych z myślą o domu inteligentnym. Są tam m.in. inteligentne oświetlenie, termostaty czy czujniki, a nawet bardziej egzotyczne jak dehydratory. Co jednak ciekawe, nie znajdowały się tam telewizory Smart TV, piloty zdalnego sterowania czy przystawki telewizyjne. Jak to możliwe?

Prawda jest taka, że Asystent Google na wymienionych wyżej urządzeniach gości już od jakiegoś czasu. Po prostu, dodanie takiej funkcji na urządzeniach jak telewizory, przystawki i piloty istniała, ale producenci Smart TV robili to na własną rękę. Dodanie tego sprzętu na oficjalną listę wsparcia oznacza, że otwierają się możliwości integracji przez pozostałych producentów.

Asystent Google telewizory smart TV przystawki piloty

Asystent Google na urządzeniach typu telewizory, piloty i przystawki już od dwóch lat

Asystent Google gości na telewizorach czy pilotach od 2018 roku. Producenci Smart TV sięgnęli po rozwiązanie już jakiś czas temu. Dotyczy to urządzeń z Androidem TV, ale nie tylko telewizorów. Także przystawek typu Nvidia Shield. Brakuje jeszcze pewnych opcji integracji w aplikacji Home, ale to też powinno z czasem ulec zmianie.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij