Udostępnij
Tweetnij

Huawei w EMUI 11 ma wprowadzić obsługę gestu z nowego Androida

EMUI 11 to nowa nakładka Huawei, która będzie bazować na systemie Android 11. Google dodało gest podwójnego stuknięcia z tyłu. Nowe raporty sugerują, że Huawei w EMUI 11 również zapewni wsparcie. Przy okazji takie gesty będą miały opcje odpowiedzialne za czułość i będzie to można na telefonach regulować.

EMUI 11 oparte na systemie Android 11 jest już w przygotowaniu. Będzie to duża aktualizacja oprogramowania i wiemy, że Google wprowadzi mnóstwo nowych funkcji. Wśród nich będą gesty podwójnego stuknięcia z tyłu. Doszukano się go w pierwszej wersji Developer Preview oprogramowania pod nazwą kodową Columbus.

Nowe gesty mogą pozwolić na wykonanie wielu akcji. Jednak istnieje też prawdopodobieństwo, że będą wywoływane przez dotyk niechcący. Dlatego Huawei planuje tu zaradzić i w EMUI 11 doda opcje czułości dla tej funkcji. W ten sposób użytkownik będzie mógł to sobie regulować.

aktualizacja EMUI 11 Android 11 Huawei gesty aktualizacja EMUI 11 Android 11 Huawei gesty

EMUI 11 na systemie Android 11 Huawei pokaże latem

Domyślamy się, że Huawei pochwali się nakładką EMUI 11 w okolicy sierpnia tego roku. Niedługo po tym poznamy również listę smartfonów, które załapią się na aktualizację w pierwszej kolejności. Oczywiście, najpierw będą to modele z serii P40, których premiera jest już blisko. Natomiast tymi, na których nakładka zadebiutuje już w formie preinstalowanej, będą Mate 40 i Mate 40 Pro.

EMUI 11 będzie dużą aktualizacją i wprowadzi wiele nowości. Na ich wykaz jednak trochę sobie poczekamy. Im bliżej będzie oficjalnej zapowiedzi, tym będziemy wiedzieć coraz więcej. Tymczasem nie pozostaje nic innego, jak czekać na więcej szczegółów.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto zainstalować

źródło: ITHome

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij