Udostępnij
Tweetnij

MIUI 10 9.8.5 wprowadzi podwójny zegar, a Xiaomi ciągle milczy w kwestii MIUI 11

MIUI 10 9.8.5 to najnowsza nakładka Xiaomi, która wprowadzi ciekawą nowość. Jest nią podwójny zegar na ekranie. W planach są także pewne nowe funkcje, które odnaleziono w kodzie źródłowym oprogramowania. Niestety, Xiaomi w kwestii MIUI 11 nabrało wody w usta i ciągle nie wiemy, kiedy ogłosi nową wersję.

MIUI 10 9.8.5 na razie znajduje się w fazie beta testów. Xiaomi zamknęło z początkiem lipca globalny program beta. Dlatego nowości można testować tylko w chińskim oprogramowaniu. Co nie zmienia faktu, że potem zostaną udostępnione w postaci aktualizacji także na smartfony spoza dystrybucji w Państwie Środka.

MIUI 10 9.8.5 wprowadzi podwójny zegar, który można włączyć w ustawieniach. Xiaomi już potwierdziło taka funkcję na łamach społecznościówki Weibo. Poniżej możecie zobaczyć, jak to dokładnie ma wyglądać. Taka opcja z pewnością może czasami się przydać, gdy będziemy chcieli skoordynować czas w innej strefie.

MIUI 10 9.8.5 MIUI 11 Xiaomi kiedy premiera plotki przecieki wycieki aktualizacja nakładka systemowa

MIUI 10 9.8.5 skrywa w kodzie funkcje, nad którymi Xiaomi pracuje

Xiaomi pracuje także nad dwiema nowymi funkcjami. Wzmianki na ich temat pojawiają się w kodzie źródłowym MIUI 10 9.8.5. Pierwszą jest pasek skrótów, który ma pojawić się bezpośrednio nad klawiaturą. Drugą jest akceleracja Dual Wi-Fi. W ten sposób smartfony będą mogły nawiązywać połączenia z dwoma sieciami bezprzewodowymi jednocześnie.

Niestety, Xiaomi cały czas milczy w kwestii MIUI 11. Prace nad nową nakładką zainaugurowano już w styczniu, ale potem firma nabrała wody w usta i do tej pory milczy. Ciągle nie wiemy, jakie dokładnie plany Chińczycy mają w związku z tą wersją oprogramowania. Pomimo tego, że jest już sierpień.

Przeczytaj także: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij