Udostępnij
Tweetnij

Sony Xperia 1R może dostać ekran 5K

Sony Xperia 1R to nadchodzący smartfon Japończyków, który pod jednym względem może być bardzo nietypowy. Wygląda na to, że otrzyma ekran 5K. Urządzenie dostrzeżono w wykazie UAProf i tam pojawia się rozdzielczość 5040 x 2160 pikseli. To oznacza, że Sony Xperia 1R ma wyświetlacz o nietypowych proporcjach 21:9.

Sony Xperia 1R ma być kolejnym flagowcem w ofercie japońskiego giganta. Smartfon pojawił się wykazie UAProf i tam dostrzeżono bardzo ciekawą informację. Jak dobrze wiemy, w opisach poszczególnych telefonów tutaj znajduje się informacja o rozdzielczości obrazu. Wygląda na to, że urządzenie otrzyma ekran 5K.

Sony Xperia 1R dostrzeżona w UAProf ma wyświetlacz o rozdzielczości 5040 x 2160 pikseli. To wskazuje na proporcje 21:9, które znamy już z modelu zaprezentowanego w lutym tego roku na MWC 2019. Jednak w przypadku zagęszczenia obrazu mamy do czynienia z 70% wzrostem, bo w Xperii 1 jest ekran 4K. Czyżby Japończycy chcieli podnieść konkurencji poprzeczkę? Jest to bardzo możliwe.

Sony Xperia 1R ekran 5K w smartfonie kiedy premiera specyfikacja techniczna opinie plotki przecieki wycieki Xperia 2

Sony Xperia 1R z ekranem 5K będzie nietypowym smartfonem

Na temat smartfona Sony Xperia 1R na razie wiemy bardzo niewiele. Jeśli przeciek się potwierdzi i telefon rzeczywiście otrzyma ekran 5K, to będzie to rzeczywiście nietypowy ruch. Większość producentów na razie nie przeskakuje powyżej rozdzielczości QHD+ i nawet nie myśli o implementacji w telefonach ekranów 4K. Japończycy są w tym przypadku osobliwością. Niestety, to i tak nie przekłada się na lepszą sprzedaż, bo firma z roku na rok sprzedaje coraz mniej telefonów. Premiery nowego flagowca Sony możemy spodziewać się w trakcie berlińskich targów IFA 2019. Odbędą się one w pierwszej połowie września.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

źródło: Sumahoinfo

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij