Udostępnij
Tweetnij

Android Q beta 5 bez obsługi gestów nawigacji w launcherach aplikacji

Android Q Beta 5 to ostatnia, poglądowa wersja nowego oprogramowania Google, która wkrótce zostanie udostępniona. Doszło jednak do wycieku. Teraz dowiadujemy się, że system będzie blokować gesty nawigacji w launcherach aplikacji firm trzecich. To oznacza, że w finalnej wersji Androida Q może być tak samo.

Android Q Beta 5 nie został jeszcze publicznie udostępniony, ale wiemy, że Google planuje to wkrótce zrobić. Ostatnio wspominaliśmy wam o nowych ustawieniach, które obejmują gesty nawigacji. Teraz dowiadujemy się, że nie będzie można ich używać w przypadku korzystania z launcherów aplikacji firm trzecich. Takich na przykład, jak Nova Launcher i podobnych.

Próba włączenia launchera aplikacji w systemie Android Q Beta 5 skutkuje komunikatem widocznym na poniższym zrzucie ekranowym po lewej stronie. Gesty nawigacji zostaną po prostu wyłączone. Mało tego, bo nie będzie można ich w ogóle włączyć, co widać obok. Opcja pozostaje zablokowana. Dopiero zmiana launchera na domyślny sprawi, że z funkcji będzie można ponownie korzystać.

Google Android Q Beta 5 gesty nawigacji launcher aplikacji

Finalny Android Q również może blokować gesty nawigacji w launcherach aplikacji

Nie wiadomo, dlaczego Google zdecydowało się na taki ruch. Wygląda na to, że funkcja sprawia po prostu jakieś problemy. Tym bardziej, że testerzy również skarżyli się na gesty nawigacji. Jeśli Android Q Beta 5 nie pozwoli z nich korzystać w połączeniu z launcherami aplikacji, to możliwe, że w finalnej wersji systemu będzie tak samo. Ewentualnie gigant z Mountain View może popracować nad rozwiązaniem błędów i zapewnić dla nich wsparcie. Jak będzie w rzeczywistości, to przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij