Udostępnij
Tweetnij

Android Q beta wprowadza powiadomienia w stylu dymków czatów z aplikacji Facebook Messenger

Android Q beta udostępniony kilka dni temu zawiera nowy styl dla powiadomień. Google doszło do wniosku, że okrągłe chat heads z aplikacji Facebook Messenger można wykorzystać również tu. Android Q jest w stanie wyświetlać powiadomienia w podobnej postaci na głównym ekranie. Opcję można odblokować poprzez komendę ADB.

Android Q beta został udostępniony przez Google wcześniej w tym tygodniu. Użytkownicy co rusz doszukują się nowych funkcji w nadchodzącej wersji zielonego robota. Nowe z nich dotyczą powiadomień. Gigant z Mountain View testuje widok w postaci okrągłych chat heads, które znamy chociażby z aplikacji Facebook Messenger.

Funkcja jest normalnie zablokowana, ale można ją włączyć poprzez komendy ADB. Chcąc to zrobić w systemie Android Q beta należy wpisać następujące polecenia.

<pre><code>adb shell settings put secure experiment_enable_bubbles 1

adb shell settings put secure experiment_autobubble_all 1</pre></code>

And to remove them and revert back, enter the following:

<pre><code>adb shell settings delete secure experiment_enable_bubbles

adb shell settings delete secure experiment_autobubble_all</pre></code>

Nie ma jednak pewności, że Google ma w planach wprowadzić w systemie Android Q właśnie taki, domyślny styl dla powiadomień. Ich wygląd możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych. Możliwe, że to tylko test i skończy się na tym, że funkcja nie wyjdzie poza wersję beta, co warto mieć na uwadze.

Android Q beta czaty powiadomienia Facebook Messenger

Finalny Android Q dopiero w sierpniu

Google przez najbliższe miesiące będzie udostępniać kolejne wersje beta systemu Android Q. Debiut finalnej wersji odbędzie się dopiero latem. Prawdopodobnie w sierpniu, jak to było w przypadku kilku ostatnich wersji zielonego robota. Kolejna beta zostanie wydana w maju po Google I/O 2019.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij