Udostępnij
Tweetnij

Android Q beta 1 dostępny. Można go zainstalować na smartfonach Google Pixel

Android Q beta 1 został udostępniony przez Google wczoraj wieczorem. Nowa, poglądowa wersja systemu dostępna jest dla użytkowników smartfonów Google Pixel, również pierwszej generacji, co jest zaskoczeniem. Android Q w finalnej wersji zostanie udostępniony dopiero latem tego roku. Przez najbliższe miesiące będzie można testować beta wersje.

Android Q beta 1, zgodnie z oczekiwaniami, już jest. Google udostępniło pierwszą, poglądową wersję kolejnego „zielonego robota” wczoraj wieczorem. Obecnie oprogramowanie mogą testować właściciele smartfonów Pixel. Z czasem, ale to już zapewne po konferencji I/O 2019, bety będzie można instalować także na wybranych smartfonach partnerów OEM i wiemy, że w tym roku ma być ich więcej niż w przypadku Pie.

Android Q beta 1 dostępny jest do pobrania drogą OTA. To miłe udogodnienie, bo we wcześniejszych latach edycje Deweloper Preview 1 można było instalować tylko z obrazów. W tym roku Google zdecydowało się na zmianę. Jeśli macie jeden z telefonów Pixel, to do programu pilotażowego możecie zapisać się na tej stronie.

Android Q beta 1 10.0 jak zainstalować Google Pixel kiedy premiera

Android Q beta 1 również dla Google Pixel 1. Generacji

Google Pixel z 2016 roku jest już w zasadzie objęty trzecim rokiem wsparcia i nie miał gwarancji dostania systemu Android Q. Mimo to, gigant z Mountain View zdecydował się nie porzucać jeszcze tego modelu i beta nowego systemu jest dostępna także na to urządzenie. Oczywiście, finalna wersja OS-u również zostanie mu udostępniona, bo wsparcie rozszerzono.

Android Q w wersji beta na więcej smartfonów trafi w maju. Pewnie niedługo po konferencji Google I/O 2019. Finalnej wersji systemu spodziewamy się w okolicy sierpnia. Najpierw jednak możemy liczyć na dostępność jeszcze około czterech bet oprogramowania.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij