Udostępnij
Tweetnij

Android Q Developer Preview 1 (nie beta) już za chwilę?

Android Q Developer Preview 1 może być tuż za rogiem. Co prawda, nie będzie to jeszcze pełnoprawna beta oprogramowania, a poglądowa wersja dla deweloperów aplikacji. To jednak tutaj poznamy pierwsze nowości, które wniesie Android 10.0. Google już uruchomiło bug trackera dla systemu Q i od wydania wersji Developer Preview 1 mogą nas dzielić godziny.

Android Q Developer Preview 1 to wczesnopoglądowe wydanie najnowszej wersji platformy Google, które prawdopodobnie jest już bardzo blisko. Na edycję beta poczekamy do majowej konferencji Google I/O 2019. Jednak już teraz będziemy mogli zobaczyć pierwsze nowości, które wniesie najnowsza odsłona zielonego robota. Bug tracker dla nowej wersji jest już gotowy.

Google otworzyło bug trackera dla systemu Android Q. To oznacza, że pierwsze wydanie Developer Preview 1 może być naprawdę blisko. Nie można wykluczyć, że oprogramowanie zostanie udostępnione jeszcze dziś! Wtedy użytkownicy Pixeli 2 i 3 będą mogli zainstalować nowe oprogramowanie, ale nie będzie to jeszcze pełnoprawny program pilotażowy beta.

 Android Q Developer Preview 1 beta kiedy premiera jak zainstalować Android 10.0 Google bug tracker

Android Q Developer Preview 1 to nie beta, a alpha

Android Q Developer Preview 1 to wydanie, które można nazwać alphą systemu. To bardzo wczesnopoglądowa wersja, która raczej będzie zawierać jeszcze trochę błędów (mniej lub bardziej uciążliwych). Wersja beta zostanie udostępniona po ketnote na Google I/O 2019, czyli w maju. Wiemy, że oprogramowanie ma być dostępne na większą ilość smartfonów w porównaniu do zeszłego roku.

System Android Q Developer Preview 1 nie będzie jeszcze zawierać wszystkich nowości, ktore planuje Google. Pojawi się tam tylko część z nich. Prawdopodobnie na systemowy dark mode, który jest w przygotowaniu, trzeba będzie poczekać do wersji beta. Cóż, teraz pozostaje czekać na oficjalne komunikaty od giganta z Mountain View.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z lutego

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij