Udostępnij
Tweetnij

PowerShare z Galaxy S10 ma pewne ograniczenia. Samsung nie zawsze pozwoli ładować inne urządzenia

PowerShare to zdecydowanie jedna z ciekawszych funkcji smartfonów Samsung Galaxy S10. Stawia ona jednak pewne ograniczenia. Okazuje się, że Samsung nie pozwoli korzystać z opcji Wireless PowerShare w momencie, gdy bateria Galaxy S10 nie będzie naładowana w co najmniej 30%. Poza tym korzystanie z funkcji będzie szybciej wpływać na krótszy czas pracy.

PowerShare to nic innego, jak odwrotne ładowanie w smartfonach Galaxy S10. Samsung zapewnił rozwiązanie podobnego tego, które oferuje Huawei Mate 20 Pro. Wystarczy tylko położyć na tylnym panelu obudowy inne urządzenie, które wspiera bezprzewodowe ładowanie i voila. Po chwili procentowy wskaźnik baterii zacznie rosnąć, a w drugim pełniącym rolę ładowarki maleć.

Samsung stawia jednak pewne ograniczenia. Jeśli bateria Galaxy S10 będzie naładowana w mniej niż 30%, to z Wireless PowerShare skorzystać się nie da. Wtedy funkcja bezprzewodowego ładowania innych urządzeń nie będzie aktywna, a użytkownik zostanie poproszony o podłączenie telefonu do ładowarki. W zasadzie to to sens.

Samsung Galaxy S10 Wireless PowerShare bezprzewodowe ładowanie co warto wiedzieć ograniczenia

Wireless PowerShare we wszystkich smartfonach Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 dostępny jest w trzech wersjach. Najtańszy z modeli, czyli ten z dopiskiem e w nazwie, nie został pozbawiony Wireless PowerShare. W tym telefonie funkcja też się znajduje, co z pewnością cieszy. Teoretycznie w tym modelu producent mógł z tego rozwiązania zrezygnować.

Trzeba też mieć na uwadze, że ładując inne urządzenia poprzez Wireless PowerShare trzeba liczyć się z dosyć szybkim spadkiem poziomu naładowania baterii Galaxy S10. Średnio będzie to około 25% w ciągu godziny. Zależne to jednak będzie od typu sprzętu, który zostanie położony na obudowie. Samsung pozwala w ten sposób ładować baterie dowolnych urządzeń, które wspierają standard Qi.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: Sammobile

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij