Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy Watch Active ma coś, czego nie ma Apple Watch. Pozwoli mierzyć ciśnienie krwi

Samsung Galaxy Watch Active to nowy smartwatch Koreańczyków, który dostanie funkcję, której próżno szukać w zegarku Apple Watch. To mierzenie ciśnienia krwi. Taka opcja zostanie udostępniona użytkownikom Samsunga Galaxy Watch Active w przyszłym miesiącu. Niestety, będzie dostępna jedynie na terenie pięciu krajów.

Samsung Galaxy Watch Active został zaprezentowany wczoraj z modelami S10 na Unpacked. Na stronie produktu nie ma jednak informacji o tym, że smartwatch pozwoli mierzyć ciśnienie krwi. Szczegół znaleziono jednak w informacji prasowej. Taka funkcja wkrótce zostanie dodana i jak dobrze wiemy, nie ma jej nawet Apple Watch.

Samsung Galaxy Watch Active ma pozwolić na mierzenie ciśnienia krwi w przyszłym miesiącu. Dokładnie od 15 marca, gdy właściciele zegarka będą mogli pobrać aplikację My BP Lab, którą opracowano na Uniwersytecie Kalifornii. Nie wiadomo jednak, jak to dokładnie ma działać. Strona produktowa smartwatcha nie wspomina o żadnym nowym czujniku.

Samsung Galaxy Watch Active cena Apple Watch opinie gdzie kupić najtaniej w Polsce specyfikacja techniczna ciśnienie krwi

Samsung Galaxy Watch Active pozwolić zmierzyć ciśnienie krwi tylko na wybranych rynkach

Niestety, z nowej funkcji użytkownicy zegarka Samsung Galaxy Watch Active skorzystają tylko na terenie pięciu rynków. Mierzenie ciśnienia krwi zostanie udostępnione właścicielom smartwatcha ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Singapuru. Z czasem może zostaną dodane kolejne rynki. O tym jednak przekonamy się dopiero później.

Apple Watch ma natomiast elektrokardiogram, ale działa on tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Jak dobrze wiemy, nie da się wcale tego łatwo obejść. Smartwatch musi pochodzić z amerykańskiej dystrybucji. Nie wiadomo, czy Samsung wprowadzi podobne, sprzętowe ograniczenie dla mierzenia ciśnienia krwi w Galaxy Watch Active.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij