Udostępnij
Tweetnij

Samsung One UI z lepszym dostosowaniem powiadomień do motywów

Samsung One UI to interfejs, który wciąż ulega nowym zmianom. Jak donosi jedne z projektantów motywów, wkrótce powiadomienia na ekranie mogą ulec zmianie. Najnowsza aktualizacja ma wprowadzać opcję lepszego dostosowania powiadomień do motywów. Oznacza to między innymi koniec białych, jaskrawych powiadomień na ciemnym tle.

Samsung najwyraźniej chce promować płatne motywy. Teraz w Androidzie Oreo nie jest możliwa zmiana niektórych elementów motywów, takich jak chociażby powiadomienia. Jeden z popularnych projektantów motywów, Lucas Kendi, ujawnił jednak, że w One UI będzie można zmieniać wygląd kart powiadomień.

Karty powiadomień, które pojawiają się w obszarze notyfikacji i na ekranie blokady, są prawdopodobnie jedynym ważnym elementem, w którym Samsung nie zezwala na zmianę motywów. To irytujące. W większości bowiem mamy do czynienia ze zmianą motywów, jednak powiadomienia zawsze pojawiają się na takim samym, białym, oświetlonym tle. One UI to zmieni.

Samsung One UI przygotowaniem pod Android Pie

W przypadku nowego interfejsu One UI karty te będą wyglądać tak samo jak reszta interfejsu, aby uzyskać bardziej jednolity wygląd bez względu na wybrany temat. Prawdopodobnie zmiana ta nastąpiła w wyniku nowego trybu nocnego, który sam w sobie jest motywem. Można za jego pomocą przełączyć się z zwykłego białego interfejsu na ciemny. Białe powiadomienia nie pasują jednak do ogólnej stylistyki. Gryzą się z pozostałymi częściami.

Następna wersja beta systemu Android Pie oficjalnie zezwala użytkownikom na zamianę motywów i ikon zamiast. Samsung pozwala projektantom motywów aktualizować swoje motywy pod kątem zgodności z jednym interfejsem użytkownika czy urządzeniem Android. To może oznaczać również, że firma przygotowuje się powoli do wdrażania najnowszej wersji Androida. Aktualnie nie wiadomo, kiedy się ona pojawi dokładnie. Mówi się między innymi o tym, że zadebiutuje na początku lub w połowie stycznia. Na aktualizację nie będziemy musieli zatem trochę czekać, a obecnie trwają publiczne beta testy.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

Źródło: Sammobile

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij