Udostępnij
Tweetnij

Sonda InSight robi sobie selfie. NASA publikuje nowe zdjęcie z Marsa

InSight to sonda kosmiczna, którą NASA umieściła na powierzchni Mars pod koniec listopada. Do tej pory mogliśmy już zobaczyć kilkanaście fotek z Czerwonej Planety, które wykonał lądownik. Teraz sonda InSight wykonała sobie seflie i w ten sposób udowadnia, że rzeczywiście znajduje się na Marsie. Wykonano je z użyciem ramienia.

InSight to lądownik, którym NASA wylądowała na Marsie dokładnie 26 listopada. Mieliśmy już okazję zobaczyć pewne zdjęcia, które zrobiła ta sonda kosmiczna. Ostatnio nawet mogliśmy odsłuchać wiatr na Czerwonej Planecie. Teraz mamy kolejne zdjęcie z kosmosu. Tym razem jest to selfie sondy.

NASA opublikowała nowe zdjęcie z planety Mars, które w rzeczywistości stworzono z jedenastu różnych fotografii, które wykonała sonda InSight. Lądownik wykonał je z użyciem specjalnego ramienia, które jest umieszczone na pokładzie urządzenia. Efekt w postaci selfie możecie sobie zobaczyć poniżej. Zdjęcie pochodzi dokładnie z 6 grudnia.

Sonda kosmiczna lądownik InSght Mars kosmos selfie zdjęcie NASA

Jeszcze niżej widzicie zdjęcie z sondy InSight, które NASA złożyła z 52 różnych fotografii wykonanych na powierzchni planety Mars. Lądownik ma na pokładzie dwa aparaty. Pierwszym jest Instrument Deployment Camera (IDC), a drugim Instrument Context Camera (ICC). Zdjęcia robione przez sondę publikowane są przez Amerykańską Agencję Kosmiczną na stronie projektu.

Sonda kosmiczna lądownik InSght Mars kosmos selfie zdjęcie NASA

NASA wierzy, że sonda InSight dostarczy nam dużo nowych informacji o planecie Mars

InSight to lądownik, który NASA przygotowywała przez wiele lat. Jego umieszczenie na powierzchni planety Mars było pierwszym sukcesem od 2012 roku. Ma on na pokładzie wiele instrumentów, które zbadają budowę planety i w ten sposób lepiej poznamy także jej historię. Nazwa sondy jest skrótem od słów Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij