Udostępnij
Tweetnij

EMUI 9.0 oparte na systemie Android 9 Pie oficjalnie. Te smartfony Huawei i Honor mogą brać udział w beta testach

EMUI 9.0 to najnowsza wersja nakładki Huawei, którą ogłoszono na targach IFA 2019 w Berlinie. Oprogramowanie bazuje na systemie Android 9 Pie. Rusza oficjalny program beta testów nakładki EMUI 9.0. Mogą w nich brać udział właściciele smartfonów Huawei Mate 10 (Pro), P20 (Pro) oraz Honor 10 (View 10) i Honor Play.

EMUI 9.0 zostało zapowiedziane już wcześniej. Wczoraj, w trakcie targów IFA 2018 w Berlinie, Huawei oficjalnie zapowiedziało nową nakładkę, która bazuje na systemie Android 9 Pie. Firma zaprasza użytkowników smartfonów z własnym logo i Honor do brania udziału w beta testach. Do programu pilotażowego mogą dołączyć właściciele następujących urządzeń.

Te smartfony Huawei i Honor mogą brać udział w beta testach EMUI 9.0 i systemu Android 9 Pie

  • Huawei Mate 10 (Pro)
  • Huawei P20 (Pro)
  • Honor 10
  • Honor View 10
  • Honor Play

Chcąc dołączyć do programu pilotażowego EMUI 9.0 należy udać się na specjalną stronę. Tu trzeba pobrać aplikację. Następnie należy zalogować się z użyciem własnego konta (w przypadku braku trzeba je stworzyć) i odnaleźć sekcję Join project. Tu można dołączyć do programu beta testów.

Co nowego w EMUI 9.0

EMUI 9.0 oparte na systemie Android 9 Pie wprowadza udoskonalenia w interfejsie użytkownika, gdzie uproszczono dostęp do wielu funkcji. Następnie mamy nowy sposób nawigacji oparty na gestach, ale ten pojawi się w becie dopiero z czasem. System wprowadza także GPU Turbo 2.0. Poniżej znajdziecie kilka zrzutów ekranowych, które pochodzą z FunkyHuawei Club.

EMUI 9.0 beta testy Android 9 Pie Huawei Mate 10 Pro Huawei P20 Pro Honor 10 Honor Play View 10 kiedy aktualizacja

EMUI 9.0 zawiera oczywiście nowości, które wprowadzono w samym systemie Android 9 Pie. Beta testy trochę potrwają. Stabilne wydanie systemu będzie udostępniane na zapowiedziane smartfony Huawei i Honor dopiero za kilka tygodni. Nastąpi to dopiero jesienią. Oczywiście, poza modelami Mate 10 (Pro), P20 (Pro) i wymienionymi Honorami nowa nakładka z czasem trafi także na inne modele smartfonów. W tym również ze średniej półki cenowej.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne z sierpnia

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij