Udostępnij
Tweetnij

Huawei pokaże EMUI 9.0 oparte na systemie Android 9 Pie na IFA 2018

EMUI 9.0 to nowa nakładka Chińczyków, która będzie bazować na systemie Android 9 Pie. Firma przekazała, że pokaże nowe oprogramowanie w trakcie targów IFA 2018. Aktualizacja do EMUI 9.0 w pierwszej kolejności ma trafić na smartfony Huawei P20 i P20 Pro. Wiemy jednak, że uaktualnienie zostanie udostępnione też na inne smartfony.

EMUI 9.0 to oprogramowanie, które jest w przygotowaniu. Huawei już wcześniej potwierdziło, że taki system powstaje i za kilka tygodni powinny zostać uruchomione publiczne beta testy. Serwis Mybroadband uzyskał dodatkowe informacje od chińskiego giganta. Dowiadujemy się, że premiera nakładki, który ma bazować na systemie Android 9 Pie, odbędzie się w trakcie targów IFA 2018.

EMUI 9.0 zostanie oparte na systemie Android 9 Pie. Huawei nie robi jak Xiaomi, które rozdziela własne aktualizacje do nowych wersji MIUI niezależnie od wersji Androida. Firma w pierwszej kolejności ma udostępnić oprogramowanie na modele z serii P20. Potem system trafi także do smartfonów z serii Mate 20, które dziś były obiektem dużego przecieku. Wiemy jednak, że aktualizacja trafi też na inne smartfony.

EMUI 9.0 trafi najpierw na te smartfony Huawei i Honor

  • Huawei P20 i 20 Pro
  • Huawei Mate 10 Pro
  • Honor 10

Chińczycy we wrześniu tego roku chcą już rozpocząć publiczne beta testy EMUI 9.0. W ramach których dostęp do poglądowych wersji oprogramowania będzie mogło uzyskać część użytkowników telefonów wymienionych wyżej. Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy finalny Android 9 Pie trafi na smartfony chińskiej marki. Beta testy potrwają pewnie kilka tygodni. Jest bardzo prawdopodobnym, że EMUI 9.0 zostanie udostępnione na starsze modele dopiero po premierze Mate’ów 20, które trafią na rynek w drugiej połowie października lub na początku listopada.

Na więcej informacji o EMUI 9.0 musimy poczekać. Wykaz nowości nie jest znanych. Huawei zapewne jednak ujawni najciekawsze z nich w trakcie targów IFA 2018 w Berlinie. Te rozpoczynają się już 31 sierpnia.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z lipca

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij