Udostępnij
Tweetnij

Huawei P20 Pro, P20, Mate 10 Pro i Honor 10 dostaną system Android 9 Pie z EMUI 9.0

Huawei P20 Pro, P20, Mate 10 Pro i Honor 10 to pierwsze smartfony Chińczyków, które dostaną system Android 9 Pie. Oczywiście, wraz z autorską nakładką EMUI 9.0, która jest już w przygotowaniu. Huawei potwierdziło, że jego deweloperzy już pracują nad nowym oprogramowaniem i to weszło w fazę veta 6 sierpnia.

Android 9 Pie zadebiutował w poniedziałek. Większość producentów milczy na razie w kwestii dostępności oprogramowania, ale przed szereg wybija się Huawei. Chińczycy poinformowali wczoraj na Weibo, że już rozpoczęli prace nad aktualizacją i ta ma najpierw trafić na pokład modeli Huawei P20 Pro, P20, Mate 10 Pro oraz Honor 10. Oczywiście, nie będzie to czysta wersja systemu, a z autorską nakładką producenta w nowej wersji, czyli EMUI 9.0.

Huawei P20 Pro, P20, Mate 10 Pro oraz Honor 10 to cztery pierwsze smartfony, które mają zostać uaktualnione do systemu Android 9 Pie. Chińczycy rozpoczęli prace nad nowym oprogramowaniem i od 6 sierpnia prace te znajdują się na etapie beta testów. Możliwe, że już w niedługim czasie firma uruchomi program pilotażowy, gdzie EMUI 9.0 będą mogli przetestować wybrani użytkownicy wymienionych telefonów. Na tym jednak nie koniec.

Huawei P20 Pro Huawei Mate 10 Pro Honor 10 kiedy aktualizacja Android 9 Pie beta testy EMUI 9.0

Huawei zapewnia, że system Android 9 Pie z EMUI 9.0 dostanie więcej smartfonów

Huawei P20 Pro, P20, Mate 10 Pro oraz Honor 10 to nie jedyne smartfony, które dostaną system Android 9 Pie z nakładką EMUI 9.0. W rzeczywistości aktualizacja planowana jest dla większej liczby telefonów. Problem jest jednak taki, że ich lista na razie nie jest znana. Poznamy ją dopiero z czasem, co trzeba mieć na uwadze. Chiński producent w niedługim czasie powinien opublikować wykaz telefonów, dla których planuje udostępnić uaktualnienie do EMUI 9.0. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej, to na pewno was o tym poinformujemy.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z lipca

źródło: MyDrivers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij