Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S8 i Note 8 dostają funkcję z Galaxy S9

Samsung Galaxy S8 i Galaxy Note 8 dostały nową funkcję. Koreańczycy przenieśli możliwość ustawiania wideo na zablokowanym ekranie, które do tej pory dostępne było tylko na smartfonach S9 i S9+. Nowa funkcja pojawiła się w aktualizacji, w której producent udostępnił aktualne poprawki bezpieczeństwa z czerwca.

Samsung Galaxy Note 8 i smartfony Samsung Galaxy S8 w zeszłym miesiącu otrzymały nowe aktualizacje, które zawierały czerwcowe poprawki bezpieczeństwa. Co jednak ciekawe, producent przy okazji przemycił także pewną funkcję dostępną do tej pory tylko na modelach z serii S9. To możliwość ustawiania wideo na zablokowanym ekranie.

Samsung Galaxy Note 8 dostał funkcję z S9 wraz z aktualizacją, która wprowadza firmware kończący się ciągiem znaków CRF4. Natomiast w przypadku modeli S8 jest to uaktualnienie kończące się na CRF7. To właśnie po instalacji tych aktualizacji pojawia się funkcja pozwalająca na ustawienie wideo na ekranie blokady. Jak to dokładnie działa?

Tak ustawisz wideo na zablokowanym ekranie w Galaxy S8 i Galaxy Note 8

Samsung pozwala na ustawienie wideo na zablokowanym ekranie w bardzo prosty sposób. W Galaxy S9 lub Note 8 musicie udać się do motywów, gdzie znajdziecie w sekcji z tłami filmiki zoptymalizowane pod katem wyświetlania na ekranie blokady. Wystarczy wybrać jeden z nich i zaraz po zablokowaniu ekranu wideo będzie się odtwarzać. Istnieje też możliwość ustawienia własnego filmiku z galerii.

W tym celu musicie udać się do Galerii i następnie wskazać filmik, który chcecie, aby wyświetlał się na ekranie blokady. Następnie należy dotknąć menu z trzema kropkami i wybrać opcję tła. Oczywiście, prawdopodobnie w ten sposób nie będzie można wybrać każdego z filmów, choć nie mam osobiście jak tego zweryfikować. Na stronie Samsunga można znaleźć informacje, że filmik nie może być dłuższy od 15 sekund, a jego waga nie przekracza 100 MB. Dłuższe wideo można jednak przyciąć.

Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy Note 8 wideo na zablokowanym ekranie funkcja z Galaxy S9

Cieszy, że Samsung udostępnia część z funkcji dostępnych wcześniej tylko na najnowszych smartfonach także na modele sprzed roku. Prawdopodobnie wraz z kolejnymi aktualizacji Koreańczycy udostępnia na Galaxy S8 i Note 8 kolejne opcje z S9. Z czasem okaże się, które z funkcji to będą.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z maja

źródło: Galaxyclub

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij