Udostępnij
Tweetnij

Apple sprzedało w Q4 więcej smartfonów niż Samsung. Xiaomi i Huawei w czołówce

Apple wyprzedziło firmę Samsung pod względem sprzedaży smartfonów do sklepów w czwartym kwartale 2017 roku. Jak mówi raport IDC, gigant z Cupertino sprzedał łącznie 77,3 miliona urządzeń, a firma z Korei – 74,1 miliona. W pierwszej piątce znalazło się również trzech chińskich gigantów – Xiaomi, Huawei oraz OPPO.

Apple wyprzedziło firmę Samsung pod względem sprzedaży smartfonów do sklepów w czwartym kwartale 2017 roku. Jak mówi raport IDC, gigant z Cupertino sprzedał łącznie 77,3 miliona urządzeń, a firma z Korei – 74,1 miliona. W pierwszej piątce znalazło się również trzech chińskich gigantów – Xiaomi, Huawei oraz OPPO.

Apple iPhone X iPhone 8 Plus

Apple przegoniło w minionym kwartale firmę Samsung. Tak pokazuje raport IDC z minionego kwartału. Gigant z Cupertino wysłał w sumie do sklepów 77,3 mln urządzeń w Q4 2017 roku, a koreańska firma – 74,1 mln. Obie firmy zaliczyły jednak spadki w porównaniu do analogicznego okresu minionego roku. Na pierwszym miejscu stanęło Apple z 18,2% udziału w rynku, na drugim – Samsung – z 18% udziałem.

Huawei utrzymuje pozycję numer trzy z 41 milionami przesłanych smartfonów, co stanowi spadek o 9,7% w porównaniu do 45,4 milionami rok wcześniej. Xiaomi wyprzedził OPPO i zdobył czwarte miejsce, podwajając swój udział do 7% z 3,3% z 28,1 milionami urządzeń, aż o 96,9% z 14,3 milionów sztuk rok wcześniej. Poza Chinami Indie i Rosja to dwaj jego najwięksi „klienci”. OPPO znalazło się za to na piątym miejscu z 27,4 mln rozesłanych smartfonów. Podobnie jak w przypadku Xiaomi, firmie udało się wyjść poza rynek chiński. Smartfony OPPO sprzedają się świetnie między innymi w Indiach i Wietnamie.

Samsung sprzedał ogólnie więcej smartfonów w 2017 roku niż Apple

Wszyscy światowi dostawcy smartfonów sprzedali łącznie 403,5 miliona swoich urządzeń na całym świecie, co stanowi spadek o 6,3% w porównaniu do minionego roku oraz wzrost o 8,1% w stosunku do trzeciego kwartału. Przez cały rok do sklepów wysyłano 1,472 miliarda jednostek, mniej niż 1% z 1,473 miliarda w 2016 roku. Warto jednak zaznaczyć, że to Samsung sprzedał więcej smartfonów ogólnie w tym roku niż gigant z Cupertino, choć Apple może pochwalić się kolejnym rekordem finansowym.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

Źródło: IDC

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij