Udostępnij
Tweetnij

Tryb nocny może powrócić do Nexusów

Tryb nocny został usunięty z Nexusów i obecnie można uzyskać do niego dostęp tylko na smartfonach Google Pixel. Wiele jednak wskazuje na to, że właściciele Nexusów dostaną go z powrotem. 

Night Mode Enabler tryb nocny

Android 7.1 na smartfonach Nexus 6P nie oferuje dostępu do trybu nocnego. Wybrani użytkownicy zgłosili to więc jako błąd. I zdaje się, że słusznie zrobili, bo we wzmiankach o błędach dostrzeżono jego brak ze statusem „dla przyszłego wydania”. To oznacza, że tryb nocny zostanie najpewniej przywrócony. Nie ma jednak pewności, że nastąpi to wraz z finalną odsłoną systemu Android 7.1 Nougat, który obecnie znajduje się w fazie beta testów i zostanie wydany w stabilnej wersji na początku grudnia.

Tryb nocny jest funkcją, która odpowiada za redukowanie niebieskiego światła po zmroku. Jest ono wtedy zastępowane cieplejszym, żółtym światłem. W ten sposób oczy odpoczywają i użytkownikom jest łatwiej zasnąć. Właściciele iPhone’ów otrzymali taką funkcję wraz z aktualizacją iOS 9.3 wydaną w marcu tego roku. W przypadku Androida funkcja dostępna jest obecnie tylko na smartfonach Google Pixel, gdzie została ona nazwana nocnym światłem.

źródło: androidcentral

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij