Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S8: rozpoczęto prace nad firmware

Samsung Galaxy S8 zbliża się niewielkimi krokami i jeśli wierzyć plotkom, to Koreańczycy zaczęli już prace nad firmware dla nowych smartfonów.

Samsung Galaxy S8 zbliża się niewielkimi krokami i jeśli wierzyć plotkom, to Koreańczycy zaczęli już prace nad firmware dla nowych smartfonów. W tym m.in. z myślą o użytkownikach z Polski, o czym raportuje Sammobile.

Samsung Galaxy S8

Sammobile raportuje, że Koreańczycy już opracowują firmware dla smartfonów Samsung Galaxy S8. Podobno ROM, nad którym aktualnie trwają prace, ma dotyczyć wersji telefonu na następujące rynki: Chiny, Francja, Niemcy, Włochy, Korea Południowa, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i… Polska.

Niestety, żadne szczegóły odnośnie firmware dla Galaxy S8 na razie nie są jeszcze znane. Plotki sugerują, że Samsung pozbędzie się S Voice i w zamian wprowadzi nowego asystenta głosowego opartego na technologiach przejętego niedawno Viv. Nowy asystent ma być bardziej konkurencyjny dla Google Assistant, Cortany czy Siri. Poza tym spodziewajmy się, że firmware będzie bazować na Nougacie. Teraz pewnie jeszcze na Androidzie 7.0, ale z czasem Koreańczycy zaczną przystosowywać TouchWiz do systemu Android 7.1, który zostanie wydany w grudniu. I właśnie z tą wersją platformy Google’a spodziewajmy się premiery nowych smartfonów od Samsunga. Pewne plotki sugeruję, że TouchWiz dostanie elementy Grace UX, które wprowadzono już w Galaxy Note 7… wycofanym niedawno z rynku.

Samsung Galaxy S8 nie zadebiutuje mimo to wcześniej. Rozpoczęcie prac nad firmware już teraz wcale nie oznacza, że firma pospieszy się z premierą nowych smartfonów. To się nie wydarzy, bo Samsung nie może pozwolić sobie na kolejną wpadkę. Dlatego nowych telefonów Koreańczyków spodziewamy się dopiero w lutym 2017 roku.

źródło: sammobile

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij