Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy Note 7 oczyszczony z zarzutów. Nie był przyczyną pożaru auta

Straż w St. Petersburgu podała do wiadomości, że zbadała sprawę płonącego wozu, jednak ostatecznie przyczyn pożaru nie stwierdzono, choć sugerowano wybuch smartfona Samsung Galaxy Note 7.

Straż w St. Petersburgu podała do wiadomości, że zbadała sprawę płonącego wozu, jednak ostatecznie przyczyn pożaru nie stwierdzono, choć sugerowano wybuch smartfona Samsung Galaxy Note 7.

Samsung Galaxy Note 7 nadal sprawia problemy koreańskiej firmie. Ostatnio pisaliśmy przykładowo o tym, że jednemu z użytkowników zapalił się samochód po rzekomej eksplozji wspomnianego smartfona w jego aucie. Okazuje się jednak, że ten problem może nie być wynikiem wybuchowych baterii w telefonie. Dlaczego? Ponieważ lokalna straż pożarna wydała oświadczenie w tej sprawie, w którym wyjaśnia, iż przyczyny wybuchu pożaru w aucie pana Nathana Dornachera są nieokreślone.

samsung galaxy note 7

Dornacher od razu przyznał, że przyczyną pożaru mógł być „rozpalony” Samsung Galaxy Note 7 i, najprawdopodobniej, to właśnie badała straż pożarna w St. Petersburgu. Przyczyny pożaru mogą być jednak inne. Szef tamtejszej jednostki przyznał, że raportowano o możliwości zapalenia się smartfona w aucie, jednak po wnikliwych oględzinach, jak stwierdził, „nie znaleziono przyczyny pożaru”. Innymi słowy – raczej nie był to Samsung Galaxy Note 7.

Liczy się, że Samsung za swój błąd zapłaci około 1 mld dolarów. Jednal CEO firmy Spring, Marcelo Claure twierdzi, że za jakiś czas użytkownicy zapomną o wpadce giganta. Stwierdził, że za sześć miesięcy nikt nie będzie pamiętał o tym, że Samsung Galaxy Note 7 został wycofany ze sprzedaży. Koreańczycy starają się naprawić swój błąd i aktualnie wymieniają wadliwe urządzenia.

Źródło: Softpedia

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij