Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7 sprzedaje się porównywalnie do poprzednika

Firma zajmująca się analizą rynku, Localytics, podała do wiadomości, że z ich badań wynika, iż iPhone 7 w pierwszym weekendzie po premierze sprzedał się porównywalnie do iPhone’a 6s.

Firma zajmująca się analizą rynku, Localytics, podała do wiadomości, że z ich badań wynika, iż iPhone 7 w pierwszym weekendzie po premierze sprzedał się porównywalnie do iPhone’a 6s.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że CEO T-Mobile stwierdził, iż iPhone 7 sprzedaje się cztery razy lepiej w przedsprzedaży niż iPhone 6 w tym samym okresie. W tym roku Apple postanowiło nie ujawniać wyników sprzedaży swojego najnowszego telefonu i jego wersji Plus. Serwis Localytics, zajmujący się właśnie analizami, udostępnił swoje najnowsze badania, z których wynika, iż iPhone 7 w pierwszym weekendzie sprzedał się porównywalnie do poprzednich smartfonów giganta z Cupertino, jednak nie lepiej niż wspomniana „szóstka”.

apple iphone 7 sprzedaż

Z analizy Localytics wynika, że iPhone 7 uzyskał 1%, natomiast iPhone 7 Plus – 0,2% udziałów w rynku iPhone’ów w pierwszy weekend po premierze. To wynik dobry, bo porównywalny do iPhone’a 6s i jego wersji Plus (kolejno 1% i 0,2% udziałów), jednak o dużo niższy niż w przypadku iPhone’a 6 i jego wersji Plus, które osiągnęły w pierwszy weekend po debiucie kolejno 2% i 0,3% udziałów. Ale pamiętajmy, że udział iPhone’ów z rok na rok zwiększa się i udział procentowy to nie wszystko. Bo w rzeczywistości ten rok może ponownie okazać się rekordowy.

Użytkownicy tabletów i smartfonów firmy Apple nieco wolniej także aktualizują swoje urządzenia do iOS 10. W pierwszym dniu od wydania swoje sprzęty zaktualizowało 15% użytkowników, natomiast po 6 dniach wynik ten urósł jedynie do 26%. W przypadku poprzedniej wersji, iOS 9, w tym samym czasie swoje urządzenia zaktualizowało 31 % posiadaczy smartfonów i tabletów Apple’a. Należy jednak pamiętać, że niektóre sprzęty nie otrzymały aktualizacji do iOS 10. Jest to całkiem spora lista, na której znajdują się iPhone 4S, iPad 2, iPad (3. generacji), iPad Mini (1. generacji) oraz iPod Touch (5. generacji). Z pewnością ma to wpływ na ostateczny wynik adaptacji. Aktualnie znajduje się ona na poziomie 33%.

Na poniższym filmie obejrzysz Dom i HomeKit w iOS 10:

Źródło: Localytics

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij