Udostępnij
Tweetnij

Lazertouch – projektor, który zamieni płaską powierzchnię w ekran dotykowy (wideo)

Lazertouch to projektor, który potrafi zmienić każdą płaską powierzchnię w ekran dotykowy. Urządzenie nie jest jeszcze dostępne na rynku. Chwilowo pojawił się w ramach projektu w serwisie Indiegogo.

Lazertouch to projektor, który potrafi zmienić każdą płaską powierzchnię w ekran dotykowy. Urządzenie nie jest jeszcze dostępne na rynku. Chwilowo pojawił się w ramach projektu w serwisie Indiegogo.

Lazertouch

W serwisie Indiegogo trwa właśnie zbiórka pieniędzy na nowy, niewielkich rozmiarów projektor, który potrafi zamienić każdą płaską powierzchnię w dotykowy ekran. Lazertouch to bardzo ciekawe urządzenie. Jest to w zasadzie połączenie tabletu i projektora, zatem użytkownik może wyświetlać na dowolnej płaskiej powierzchni to, co widoczne jest na ekranie tabletu. Zapewne już myślicie, że to żadna nowość, można tutaj przytoczyć chociażby Lenovo Yoga 3. Tutaj jednak wyświetlany obraz jest interaktywny, zatem reaguje na ruchy użytkownika. Tajemnica tkwi w laserach, które zmieniają powierzchnię w panel dotykowy.

Lazertouch działa pod kontrolą systemu Android. Urządzenie wyświetla obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i generuje jasność na poziomie 250 lumenów wyświetlający obraz maksymalnie do 80 cali. Serce projektora stanowi czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz z 2 GB pamięci RAM. Prócz tego w urządzeniu znajdziemy 32 GB pamięci na dane, moduły Wi-Fi i Bluetooth oraz porty USB i HDMI. Sprzęt zasilany jest ogniwem o pojemności 13600 mAh. Do projektora można dokupić specjalny rysik działający na podczerwień. Umożliwi on między innymi „pisanie” na wyświetlanym obrazie. Poniżej wideo z prezentacją:

Nie jest to pierwszy taki projektor. Można tutaj chociażby wspomnieć o pomyśle Sony. W połowie marca firma zaprezentowała Interactive Tabletop, które zostało zaprogramowane tak, by rozpoznawać książkę Alicja w Krainie Czarów.

Lazertouch powinien pojawić się na rynku w lipcu tego roku. Chwilowo jest to jedynie projekt, który potrzebuje sfinansowania. Jeśli chcecie dołożyć do niego kilka groszy, możecie to zrobić w serwisie Indiegogo. Chwilowo, po jednym dniu zbiórki, twórcy zebrali prawie 8 z 30 tysięcy potrzebnych na produkcję. Do końca składki pozostało 30 dni. Jeśli projektor trafi na rynek, jego cena będzie wynosiła 475 dolarów, czyli około 1850 zł.

Źródło: Indiegogo

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij