Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S5 przetrwał 7 miesięcy na łonie natury

Samsung Galaxy S5 posiada certyfikat IP67. Jak odporny jest ten telefon w rzeczywistości opowiedział Bae Gyu-ryong, który zgubił swojego smatfona w sadzie 7 miesięcy temu.

Samsung Galaxy S5 posiada certyfikat IP67. Jak odporny jest ten telefon w rzeczywistości opowiedział Bae Gyu-ryong, który zgubił swojego smatfona w sadzie 7 miesięcy temu.

Według informacji podanych przez południowokoreański serwis Yonhap News, pewien użytkownik Samsunga Galaxy S5 miał szczęście doświadczyć, jak trwały może być jego smartfon. Bae Gyu-ryong twierdzi, że zgubił swój telefon we wrześniu minionego roku. Miał pracować w tym czasie w swoim sadzie, w którym uprawiał drzewa hurmy. Samsung Galaxy S5 miał mieć wyciszone dźwięki, więc to bardzo utrudniało znalezienie telefonu. Dopiero teraz, podczas standardowych prac, Koreańczyk odnalazł swój telefon.

Samsung Galaxy S5

Okazało się, że Samsung Galaxy S5 wytrzymał 7-miesięczne wakacje na łonie natury całkiem dobrze. Smartfon jest całkowicie sprawny pomimo tego, że przez kilka miesięcy oddziaływały na niego zmienne warunki atmosferyczne, od deszczu po śnieg. Początkowo jego właściciel musiał go wysuszyć i naładować, jednak później Bae korzystał już z telefonu normalnie.

Przypomnijmy, że S5 posiada certyfikat IP67, co oznacza, że można go zanurzyć w wodzie na głębokości jednego metra przez maksymalnie 30 minut. Telefon jest także pyłoszczelny. Najnowsze flagowce Samsunga – S7 i S7 Edge posiadają certyfikat IP68, czyli można je zanurzyć na głębokość do 1 metra.

Źródło: PhoneArena, Yonhapnews

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij