Udostępnij
Tweetnij

ASUS sprzeda w tym roku 30% mniej tabletów

Sprzedaż tabletów internetowych spada, co w zeszłym roku odczuli giganci rynku w postaci Apple i Samsunga. W tym roku nie będzie inaczej i odczuje to także ASUS.

ASUS ZenPad 7

Sprzedaż tabletów internetowych spada, co w zeszłym roku odczuli giganci rynku w postaci Apple i Samsunga. W tym roku nie będzie inaczej i odczuje to także ASUS.

Serwis Digitimes raportuje (powołując się na chińskie Apple Daily), że ASUS w tym roku również odczuje spadającą sprzedaż tabletów. Tajwańczycy obecnie są w trakcie działań, które mają na celu napędzić sprzedaż ZenPadów w tej połowie roku. Niestety, na wielu rynkach to może niewiele dać i w rzeczywistości spodziewamy się spadku sprzedaży tabletów marki ASUS względem zeszłego roku. Szacuje się, że ASUS sprzeda w tym roku około 6-7 mln sztuk tabletów. To w porównaniu do 9,4 mln sztuk sprzedanych w zeszłym roku daje nam około 30% słabszy wynik.

W pierwszej połowie tego roku ASUS sprzedał 2,5 mln tabletów, czyli około 39% mniej niż w adekwatnym okresie sprzed roku. Firma zakładała, że w pierwszym kwartale 2015 roku sprzeda 1,8 mln tabletów, a w drugim 1,2 mln tabletów, czyli nie udało się osiągnąć założonych celów.

Nie ukrywajmy, ale sprzedaż tabletów zaczyna maleć. Najpierw, w zeszłym roku, odczuły to firmy jak Apple i Samsung, które sprzedały mniej takich urządzeń niż w 2013 roku. W tym roku problem dotknie znacznie większej liczby producentów.

źródło: digitimes

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij