Udostępnij
Tweetnij

Razer przejmie firmę Ouya?

Kłopoty finansowe Ouyi mogą się niedługo skończyć. Przejęciem firmy interesuje się podobno Razer.

ouya

Kłopoty finansowe Ouyi mogą się niedługo skończyć. Przejęciem firmy interesuje się podobno Razer.

Już jakiś czas temu świat obiegły wieści, że twórcy konsoli Ouya mają problemy finansowe. Prezes firmy, Julie Uhrman, miała wtedy wysyłać notkę do inwestorów informujących o tym, że Ouya nie spełnia wymagań jednego z przedsiębiorców. Nie udało im się podobno również spłacić powstałego długu, tak więc zaistniała konieczność sprzedaży firmy. Choć nadal są to jedynie niepotwierdzone informacje, w sieci pojawiły się kolejne wieści wskazujące na to, że zainteresowane kupnem Ouyi jest amerykański Razer.

O takiej możliwości donosi serwis TechCrunch, który dowiedział się z tajemniczego źródła, że Razer już prowadzi rozmowy z przedstawicielami Ouyi. Choć obie firmy nabrały wody w usta, możliwe, że oficjalne potwierdzenie nadejdzie w ciągu kilku następnych dni.

Ouya początkową popularność zawdzięcza kampanii na Kickstarterze, w ramach której twórcy sprzętu zdołali uzbierać 8,6 miliona dolarów na produkcję konsoli. W późniejszym czasie Ouya zaczęła się jednak znacznie słabiej sprzedawać. Próbowano, oczywiście, poprawić sytuację finansową firmy poprzez współpracę z Namco Bandai, Square Enix, OnLive czy Vevo, jednak starania te nie odniosły wyczekiwanego skutku.

Źródło: TechCrunch

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij