Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy Note 5 prawdopodobnie z USB typu C

Samsung Galaxy Note 5 będzie miał złącze USB 3.1 typu C – podają nieoficjalne źródła. Byłby to pierwszy smartfon południowokoreańskiej firmy, który skorzystałby z tego właśnie portu.

Samsung-Galaxy-Note-5
Samsung Galaxy Note 5 będzie miał złącze USB 3.1 typu C – podają nieoficjalne źródła. Byłby to pierwszy smartfon południowokoreańskiej firmy, który skorzystałby z tego właśnie portu.

Samsung Galaxy Note 5 był obiektem już kilku wycieków, na podstawie których wiadomo m.in., że może mieć ekran UHD (4K) i skorzysta z technologii ePoP, zapewniającej więcej miejsca wewnątrz obudowy na inne podzespoły i lepszy przepływ energii. Jeśli do tego dorzucić port USB 3.1 typu C można dojść do wniosku, że Samsung nie waha się przed wprowadzeniem w tym modelu nowych rozwiązań. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie te informacje są nieoficjalne, a na ich ewentualne potwierdzenie musimy poczekać do września. Wówczas Galaxy Note 5 powinien zostać oficjalnie zaprezentowany.

Już teraz wiadomo natomiast, jakie korzyści czerpali użytkownicy smartfona z obecności portu USB 3.1 typu C. Złącze zapewnia transfer o prędkości 10 Gbps, dwukrotnie wyższej od USB 3.0. Znacznie wyższe są też wartości woltów (20 do 5) i amperów (5 zamiast 1,8). Dzięki temu transfer danych i ładowanie telefonu odbywa się szybciej niż dotąd. Dodatkową zaletą jest też fakt, że końcówki nie trzeba przyłączać odpowiednią stroną – jest ona bowiem odwracalna.

Eksperci przewidują, że Samsung Galaxy Note 5 ma mieć ośmiordzeniowy procesor Exynos 7422 oraz baterię o pojemności 4100 mAh. Kluczowym elementem będzie rysik S Pen.

Źródło: Sammobile

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij