Udostępnij
Tweetnij

Datawind UbiSlate 7Ci – tablet z Androidem za 40 dolarów

Kiedy w sieci zaczęły się pojawiać informacje o tabletach kosztujących niewiele ponad 20 dolarów (przykładem niech będzie Aakash), większość z nas pukała się znacząco w czoło. Okazuje się jednak, że to możliwe.

Datawind_UbiSlate_7Ci

Kiedy w sieci zaczęły się pojawiać informacje o tabletach kosztujących niewiele ponad 20 dolarów (przykładem niech będzie Aakash), większość z nas pukała się znacząco w czoło. Okazuje się jednak, że to możliwe.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja phabletu Goclever Quantum 600

Czy Ubuntu ma szansę na rynku tabletów?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wbrew obiegowej opinii, na rynku zaczyna pojawiać się coraz więcej tak „koszmarnie” tanich urządzeń, a jeden z nich pochodzi z fabryk firmy Datawind. Model oznaczony symbolem UbiSlate 7Ci już trafił na rynek północnoamerykański, w cenie 37,99 dolara.

Jeśli liczycie na jakość czy wydajność iPada czy Galaxy Taba, możecie się zawieść. To oczywiście sakrkazm, bo trudno w aż tak niskiej cenie wyprodukować tablet o parametrach i jakości wspomnianych marek. UbiSlate 7Ci to oczywiście budżetówka, a w jego specyfikacji zobaczymy ekran o wielkości 7 cali i rozdzielczości 800 x 400 pikseli, 512 MB pamięci RAM, 4 GB przestrzeni na dane, procesor pracujący z prędkością 1 GHz oraz moduł WiFi.

W sprzedaży są również dwie „mocniejsze” wersje. Za kwotę 79,99 dolara otrzymamy model UbiSlate 7C+, z dodatkowym wyposażeniem w postaci modemu GSM (prędkość EDGE), a także wersję UbiSlate 3G7, wycenioną na 129,99 dolara. Ta ostatnia posiada procesor z zegarem 1,2 GHz, frontową webkamerkę VGA i aparat 2 Mpix, a także moduł GPS. Wszystkie modele można kupić w sklepie producenta: ubislate.us.

Źródło: MidWeek

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij