Udostępnij
Tweetnij

LG pracuje nad nowym SmartWatchem, tym razem z webOS

Z chwilą wykupienia praw do webOS od HP, LG ogłosiło, że będzie rozwijać to oprogramowanie z myślą o odbiornikach telewizyjnych typu „smart”.

LG_webOS_SmartWatch

Z chwilą wykupienia praw do webOS od HP, LG ogłosiło, że będzie rozwijać to oprogramowanie z myślą o odbiornikach telewizyjnych typu „smart”.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja inteligentnego zegarka od Samsunga – Galaxy Gear

Co sądzisz o tabletach umożliwiających telefonowanie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jak dotąd wszystko wskazywało na to, że firmie idzie dobrze w tej materii, skoro już w czerwcu bieżącego roku ogłosiła, iż sprzedała ponad milion odbiorników telewizyjnych z tym właśnie systemem. Niestety, jak sugeruje raport z sierpnia, sytuacja zmieniła się dość radykalnie, w dodatku na niekorzyść. Jest to rezultat spięć z deweloperami pracującymi nad systemem, a wynikający z polityki firmy. To z kolei zaskutkowało opuszczeniem szeregów firmy przez wielu z nich.

Prawdopodobnie dlatego producent chce zmienić obiekt prac, nad którymi będą prowadzone prace związane z webOS. Nową platformą dla tego systemu mają być…. zegarki inteligentne.

Oryginalnie, webOS został stworzony przez firmę Palm na potrzeby wykorzystania go w smartfonach. HP wchłonęło Palm i zaadaptowało oprogramowanie również do wykorzystania na tabletach. Pomysł okazał się niezbyt trafiony. HP poległo wręcz na tej niwie i ostatecznie zdecydowało się uśmiercić dział webOS dokładnie dwa miesiące po premierze pierwszego tabletu z tym systemem.

Teraz webOS „zasila” telewizory LG, choć w niczym nie przypomina systemu znanego z telefonów czy tabletów. Tymczasem, jak podaje The Verge, w sieci pojawiła się witryna, na której widniały informacje na temat prac LG prowadzonych nad zegarkiem inteligentnym z webOS. Strona została bardzo szybko usunięta, jednak w sieci pozostały zdjęcia mówiące o LG webOS SmartWatch.

LG na polu zegarków nie jest nowicjuszem. Przypomnijmy, pierwszy model, G Watch, z oprogramowaniem Android Wear jest już w sprzedaży w cenie 229 dolarów. LG pracuje nad kolejnym modelem, co zresztą oficjalnie potwierdziło, a którym jest G Watch R. Potentat sprawia wrażenie, jakby chciał iść w ślady Samsunga w kwestii akcesoriów do noszenia. Nawet, jeśli firma nie jest jeszcze w tej chwili zaprezentować zegarka z webOS…

Źródło: Liliputing

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij