Udostępnij
Tweetnij

Samsung oszukał inwestorów w związku ze sprzedażą Galaxy Tab w 2011 roku

Okazuje się, że Samsung sfałszował wyniki sprzedaży tabletów Galaxy Tab w 2011 roku. Zamiast 2 mln egzemplarzy sprzedano wtedy połowę mniej.

Okazuje się, że Samsung sfałszował wyniki sprzedaży tabletów Galaxy Tab w 2011 roku. Zamiast 2 mln egzemplarzy sprzedano wtedy połowę mniej.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

Co sądzisz o tabletach Samsunga?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Obecnie trwa kolejna rozprawa pomiędzy Apple a Samsungiem. Z dokumentów przedstawionych przez firmę z Cupertino wynika, że Koreańczycy w 2011 roku okłamali inwestorów w związku z liczbą sprzedanych w 2011 roku Galaxy Tabów. Samsung utrzymywał, że sprzedał wtedy 2 mln tabletów. Tymczasem na poniższym wykresie widzimy, że w 2011 roku sprzedano tylko około miliona tabletów. W tym samym okresie Apple sprzedało 17,4 mln iPadów.

screen-shot-2014-04-11-at-11-25-05-am

Dlaczego Samsung tak postąpił? Chodziło zapewne o pozyskanie większej ilości pieniędzy od inwestorów, którzy widząc lepsze wyniki sprzedaży chętniej zainwestowaliby w rozwój Galaxy Tabów. Tym bardziej, że udział Apple na rynku tabletów miał wtedy być rzekomo zredukowany z 95% do 75%. Tymczasem prawda wyszła na jaw…

Źródło: fortune

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij