Udostępnij
Tweetnij

Candy Crush Saga najpopularniejszą grą mobilną na świecie

Ilekroć pada pytanie o najpopularniejszą grę na urządzenia mobilne, każdemu przychodzi do głowy tylko jeden tytuł – Angry Birds. Okazuje się jednak, że to nieprawda. To nie gra Rovio jest topową pozycją wśród mobilnych graczy.

Candy_Crush_Saga

appstore

Playstore

Ilekroć pada pytanie o najpopularniejszą grę na urządzenia mobilne, każdemu przychodzi do głowy tylko jeden tytuł – Angry Birds. Okazuje się jednak, że to nieprawda. To nie gra Rovio jest topową pozycją wśród mobilnych graczy.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych bezpłatnych gier dla Androida

Jakie aplikacje dla tabletów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wściekłe Ptaki są niezmiernie popularne, to nie ulega żadnej wątpliwości. Jest jednak gra, która bije ją na głowę. To Candy Crush Saga, w którą każdego dnia, na całym świecie, gra ponad 15 milionów użytkowników Facebooka. Tym samym wydawca tej pozycji, londyńska firma King, jest najpopularniejszym deweloperem gier społecznościowych.

Jak mówią statystyki, w tytuły firmy King, każdego dnia gra 66 milionów ludzi na całym globie, co jest nieporównywalnie lepszym wynikiem w porównaniu do 14-milionowego, dotychczasowego rekordu Zyngi. Candy Crush Saga aktualnie okupuje, bo tak to chyba trzeba nazwać, pierwsze miejsca na Facebooku, a także w sklepach iOS i Androida. To niewątpliwy fenomen, a wyniki osiągnięte przez grę budzą podziw tym bardziej, że Candy Crush Saga została wprowadzona na rynek w listopadzie ubiegłego roku, już w miesiąc później notując 10 milionów pobrań.

Jeśli to kogoś interesuje, to 69% całej liczby graczy w Candy Crush Saga stanowią… kobiety. W dodatku 300.000 z nich nosi imię Maria…

Dla zainteresowanych, gra do pobrania po kliknięciu odpowiedniego przycisku.

appstore

Playstore

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij