Udostępnij
Tweetnij

HTC nie wprowadzi tabletów z Windows. Przynajmniej nie w najbliższym czasie

Tablety to dzisiaj nieocenione źródełko dochodu, dlatego też wielu producentów smartfonów decyduje się na ich wprowadzenie do swojej oferty. HTC, w którego portfolio jest już kilka takich urządzeń, a na temat którego krążyły pogłoski na temat rzekomej pracy nad tabletami z Windows 8, rozwiało wszelkie wątpliwości.

Tablety to dzisiaj nieocenione źródełko dochodu, dlatego też wielu producentów smartfonów decyduje się na ich wprowadzenie do swojej oferty. HTC, w którego  portfolio jest już kilka takich urządzeń, a na temat którego krążyły pogłoski na temat rzekomej pracy nad tabletami z Windows 8, rozwiało wszelkie wątpliwości.

Przeczytaj koniecznie >> 5 najciekawszych tabletów zaprezentowanych w pierwszej połowie 2012

Rzecznik firmy stwierdził, że pojawienie się tabletu HTC z najnowszym systemem operacyjnym Microsoft wprawdzie nie jest niemożliwe, jednak jeśli to nastąpi, to na pewno nie prędko. HTC próbowało swoich sił w segmencie tabletów w 2011 roku. Efektem tego były, czy są, trzy urządzenia z Androidem na pokładzie. Pomimo tego, że nie odniosły one jakiegoś spektakularnego sukcesu, HTC nie zdecydowało się na wprowadzenie nowych modeli. Jak zapowiada rzecznik, firma owszem, wciąż jest zainteresowana tym rynkiem, jednak wkroczy na niego gdy tylko będzie pewna sukcesu.

Jeff Gordon, jeden z szefów HTC, odpowiedzialny za komunikację globalną, w wywiadzie dla Cnet powiedział: „HTC jest zadowolone z wyników jakie osiągnęło w pierwszym wejściu na rynek tabletów – HTC Flyer, EVO View 4G i HTC Jetstream, jak wiele innych produktów mobilnych które trafiły do sprzedaży, udało nam się wprowadzić na rynek zgodnie z planem. kontynuujemy obserwację rynku tabletów bardzo, bardzo uważnie, aby trafiwszy na odpowiednią okazję, wrócić na niego. Na pewno jednak nie wprowadzimy nowego urządzenia na zasadzie „my też mamy tablet”. Będzie to produkt wyróżniający się na tle konkurencji i inspirujący dla klientów”.

Ostatnie aktualizacje systemu dla Flyera, EVO View i Jetstreama, podniosła go do… Androida 2.3 (Honeycomb), czyli de facto wersji smartfonowej tego systemu. Żaden z wymienionych nie otrzymał oficjalnie aktualizacji do Androida 4.x. Na początku roku zaś, przedstawiciel Microsoft powiedział w jednej ze stacji telefonicznych, iż nie zleciłby produkcji jednego z pierwszych tabletów z Windows 8 firmie, która ma tak niewielkie doświadczenie w tej kategorii produktów. To chyba wystarczy za komentarz…

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij