Udostępnij
Tweetnij

LG Optimus Vu II aka LG Swift Vu II – konkurencja dla Note II?

LG czekało do samego końca z premierą swojego tabletofonu. Optimus Vu II, ledwie zaprezentowany na rynku koreańskim, ma być najprawdopodobniej potencjalnym przeciwnikiem Galaxy Note II. Niesie z sobą również inną, niespotykaną w dzisiejszych urządzeniach funkcję…

LG czekało do samego końca z premierą swojego tabletofonu. Optimus Vu II, ledwie zaprezentowany na rynku koreańskim, ma być najprawdopodobniej potencjalnym przeciwnikiem Galaxy Note II. Niesie z sobą również inną, niespotykaną w dzisiejszych urządzeniach funkcję…

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja tabletu Manta MID05 PowerTab

…, którą będzie pojawienie się w urządzeniu portu IrDA. Zastosowanie technologii zarzuconej przez większość producentów ma swój cel, ponieważ Vu II będzie w połączeniu z aplikacją QRemote oferował tryb pilota zdalnego sterowania. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu modułowi WiFi, w chwili znalezienia się w zasięgu macierzystej sieci bezprzewodowej, tabletofon samoczynnie uruchomi tryb pilota, nota bene dostępny nawet przy zablokowanym ekranie. Prawda, ze zmyślne?

Sprzedaż protoplasty opisywanego urządzenia, modelu Swift Vu, jest nieporównywalnie niższa od konkurencyjnego Samsunga Galaxy Note pierwszej generacji. Jeśli techniczne nowinki zastosowane w Vu II przypadną do gustu klientom, ewentualna kariera Galaxy Note II może zachwiać się w już u podstawy.

Sam tabletofon LG, tak jak pierwszy model, będzie wyposażony w 5-calowy wyświetlacz formatu 4:3 i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Na pokładzie znajdzie się układ NVIDIA Tegra 3, co przy tej wielkości wyświetlacza da przynajmniej przyzwoitą wydajność. Dodatkowo, VU II będzie współpracował z cyfrowym stylusem, umożliwiając pisanie odręcznych notatek bez konieczności uruchamiania dodatkowych aplikacji.

Niestety brak jest dokładnych detali, zatem pozostaje nam czekać do września, gdy Vu II trafi do sprzedaży.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij