Udostępnij
Tweetnij

AirPlay Direct, czyli nowy pomysł Apple na strumieniowanie multimediów

Technologia AirPlay jest jednym z ciekawszych pomysłów Apple‚a. Całkiem możliwe, że wkrótce doczekamy się odświeżenia tej technologii, gdyż firma z Cupertino może zapowiedzieć kolejną odsłonę AirPlay już za dwa tygodnie.

Technologia AirPlay jest jednym z ciekawszych pomysłów Apple‚a. Całkiem możliwe, że wkrótce doczekamy się odświeżenia tej technologii, gdyż firma z Cupertino może zapowiedzieć kolejną odsłonę AirPlay już za dwa tygodnie.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje akcesoriów dla tabletów

Dzięki AirPlay możemy strumieniować drogą bezprzewodową multimedia do głośników, telewizora lub innych urządzeń bezpośrednio z iGadżetów. Problem jest jednak taki, że funkcja wymaga, aby wszystkie urządzenia biorące udział w transmitowaniu i odbiorze multimediów były w tej samej sieci. To się jednak może wkrótce zmienić.

The Telegraph raportuje, że Apple opracowało nową technologię strumieniowania multimediów – AirPlay Direct. Nowe rozwiązanie pozwoli nam przesyłać muzykę czy wideo bezpośrednio do innego urządzenia, bez potrzeby podłączania do tej samej sieci. Ma to być możliwe dzięki wykorzystaniu bluetootha 4.0. Nowy ząbek obecny jest w nowych gadżetach Apple’a, jak i również w wybranych akcesoriach. W ten sposób zostałby również rozwiązany problem z nowym złączem dokującym. Wszak przesyłanie zawartości odbywałoby się poprzez bluetootha, a nie drogą przewodową.

Serwis The Telegraph raportuje, że Apple zaprezentuje AirPlay Direct już 12 września, a więc na tej samej konferencji co iPhone’a 5.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij