Udostępnij
Tweetnij

AirPods 4. Co zaoferują nowe słuchawki bezprzewodowe Apple z USB C?

AirPods 4 to nowe słuchawki bezprzewodowe Apple, które zobaczymy w ofercie w 2024 r. Ich cena będzie niższa względem modelu Pro, a otrzymają liczne zmiany, które to je do nich przybliżą. Wiemy, że Apple w słuchawkach AirPods 4 planuje zaimplementować USB C. Pojawi się także aktywne wyciszanie dźwięków otoczenia.

AirPods 4 to nowe słuchawki bezprzewodowe, które Apple planuje wprowadzić do oferty w przyszłym roku. W przeciwieństwie do modelu Pro 3. generacji, które to zobaczymy dopiero w 2025 r. Co nowego zobaczymy wraz z tańszą wersją? Zebrałam znane informacje w jednym miejscu. Zobaczmy, czego można się spodziewać.

Słuchawki bezprzewodowe AirPods 4 z USB C

Apple planuje wraz z AirPods 4. generacji przejść na złącze USB C. Zamieniono nim przestarzały port Lightning już w modelu Pro i wiemy, że to samo ma stać się wraz ze słuchawkami Max 2. Nie powinno to dziwić, bo gigant z Cupertino sukcesywnie stawia na nowy interfejs i pozbywa się poprzedniego w kolejnych produktach. Tak stało się w tym roku w iPhone’ach i całkowite przejście jest tylko kwestią czasu.

słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods 4 dostaną USB C i ANC
Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods 4 dostaną USB C i ANC

Apple ma jeszcze pewne produkty, gdzie stosowane jest złącze Lightning. Dotyczy to na przykład akcesoriów dla komputerów z serii Magic. Mowa o myszce, klawiaturze czy gładziku. Te urządzenia również mają w 2024 r. dostać interfejs USB C i wiemy, że powinno to nastąpić już w przyszłym kwartale. Premiery tych gadżetów spodziewamy się w marcu.

Apple szykuje dwie wersje i w jednej z nich ANC

AirPods 4 to słuchawki bezprzewodowe, które mają być dostępne w dwóch wersjach. W droższej edycji urządzenia ma zostać zaimplementowane ANC, czyli aktywne wyciszanie dźwięków z otoczenia. Takiej opcji zabrakło w 3. generacji, ale teraz Apple planuje to naprawić. Spersonalizowany dźwięk przestrzenny był dostępny wcześniej i taka funkcja zostanie zachowana.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że ANC ma być dostępne tylko w droższych AirPods 4. To niestety może wywołać pewne zamieszanie wśród klientów, ale być może Apple jakoś sobie z tym poradzi. Ponadto nie zabraknie integracji z funkcją Znajdź, co pozwoli na łatwe odnalezienie zagubionych słuchawek.

Nowy design

Wraz z AirPods 4 Apple planuje nieco odświeżyć design własnych słuchawek bezprzewodowych z tańsze linii. Wraz z 3. generacją pod względem wyglądu zbliżyły się one do edycji Pro i pewnie wraz z kolejnymi będzie to jeszcze głębsza zmiana. Dokładne plany producenta w tym zakresie nie są jednak znane.

Apple planuje wprowadzić do oferty AirPods 4. generacji w drugiej połowie 2024 r. To oznacza, że premiera najpewniej odbędzie się we wrześniu, a więc w trakcie tej samej konferencji, gdzie zobaczymy iPhone’y 16 oraz nowe zegarki z watchOS. Na więcej szczegółów trzeba będzie poczekać, ale zapewne poznamy je bliżej planowanego debiutu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla iPhone’ów

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij