Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch series 10 z nowymi funkcjami. Smartwatch zmierzy ciśnienie krwi

Apple Watch series 10 otrzyma ciekawe nowe funkcje. Smartwatche z logo nadgryzionego jabłka na 2024 r. zmierzą ciśnienie krwi. Ponadto pojawi się nowe rozwiązanie pozwalające wykrywać bezdech senny. To oznacza, że smartwatche Apple Watch series 10 będą mocno nastawione na monitorowanie zdrowia użytkowników.

Apple Watch series 10 to nadchodzące smartwatche z logo nadgryzionego jabłka, które zobaczymy w 2024 r. Gigant z Cupertino z myślą o tych zegarkach przygotowuje ciekawe nowe funkcje związane z monitorowaniem zdrowia użytkowników. Informacje na ten temat dostarczył Mark Gurman, który w przeszłości serwował nam sprawdzone plotki z obozu firmy. Zobaczmy, czego mamy się spodziewać.

Apple Watch series 10 zmierzy ciśnienie krwi

Smartwatche Apple Watch series 10 mają być pierwszymi zegarkami giganta z Cupertino, które będą w stanie zmierzyć ciśnienie krwi. Firma opracowuje to rozwiązanie od jakiegoś czasu i przymierzała się do jego implementacji we wcześniejszych modelach, ale finalnie się nie udało. Wraz z urządzeniami na 2024 r. ma to stać się w końcu faktem i funkcjonalnym rozwiązaniem.

Gurman twierdzi, że Apple Watch series 10 otrzyma nowe czujniki, które umożliwią zmierzenie ciśnienia krwi. Źródło informacji nową funkcję opisuje następującymi słowami:

System zaprojektowano tak, aby informował użytkownika, czy jego ciśnienie krwi wykazuje tendencję wzrostową, i udostępniał mu dziennik, w którym mógł zapisywać, co się działo, gdy wystąpiło nadciśnienie. Aby uniknąć potencjalnej błędnej diagnozy, funkcja ta pokieruje użytkownika do rozmowy z lekarzem lub sprawdzenia ciśnienia krwi za pomocą tradycyjnego sprzętu medycznego, który może wykonać dokładny pomiar ciśnienia skurczowego i rozkurczowego.

Apple chce z czasem udoskonalić to rozwiązanie i pozwoli to m.in. na uzyskiwanie dokładniejszych odczytów. Jednak jak twierdzi, do osiągnięcia tego celu jest jeszcze daleko.

Smartwatche wykryją bezdech senny

Kolejną nowością planowaną z myślą o zegarkach Apple Watch series 10 jest funkcja wykrywająca u użytkowników bezdech senny. Rozwiązanie ma bazować na wzorcach snu i oddychania. Jeśli zostaną wykryte jakieś anomalie czy nieprawidłowości, to właściciel smartwatcha zostanie poinformowany o konieczności zasięgnięcia porady lekarskiej.

Widzimy, że gigant z Cupertino stawia na funkcje z zakresu monitorowania zdrowia użytkowników i tych wraz z premierą Apple Watch series 10 będzie coraz więcej. Działania firmy w tym kierunku widać zresztą od lat, czego dobrym przykładem było wprowadzenie do zegarków badania EKG. Z czasem takich rozwiązań będzie coraz więcej, ale pamiętajmy, że urządzenia naręczne nie zastąpią wyspecjalizowanego sprzętu medycznego i mają jedynie pomagać w wykrywaniu pewnych nieprawidłowości na wczesnym etapie.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij