Udostępnij
Tweetnij

AirTag z aktualizacją firmware. Apple pozwala dostrajać dźwięk śledzenia

AirTag to popularny lokalizator Apple, który doczekał się kolejnego uaktualnienia firmware. Co nowego wprowadzono? Aktualizacja dodaje ciekawą nowość i obejmuje ona dźwięk śledzenia. Na urządzeniach z iOS AirTag pozwala go teraz dostrajać. Pozwoli to na łatwiejsze znalezienie niechcianego lokalizatora.

AirTag doczekał się już kolejnego uaktualnienia. Pojawiła się nowa aktualizacja firmware dla lokalizatora. Tym razem Apple udostępniło wykaz zmian. Dzięki temu wiemy, co nowego wprowadzono, bo do tej pory firma była oszczędna w tego typu informacji. Changelog jest bardzo krótki, ale ujawnia nam jedną nowość.

Aktualizacja firmware dla lokalizatora oznaczona jest numerkiem 1.0.301. W wykazie zmian czytamy, że wprowadzono dostrajanie niechcianego dźwięku śledzenia, aby łatwiej zlokalizować nieznany AirTag. To zwiększy prywatność, bo małe urządzenia często używane są do naruszania sfery osobistej innych osób.

Jak wgrać aktualizację firmware w Apple AirTag

AirTag to urządzenie, które aktualizuje się automatycznie poprzez Bluetooth, gdy znajdzie się blisko zgodnego telefonu. Aktualną wersję firmware gadżetu można znaleźć w aplikacji Znajdź. Można też spróbować położyć lokalizator Apple w pobliżu telefonu z iOS na jakiś czas. To może przyspieszyć proces uaktualniania software, choć nie należy tego traktować w roli 100 proc. gwarancji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij