Udostępnij
Tweetnij

Dwa akcesoria Ikei z serii TradFri dostają wsparcie dla Apple HomeKit

Czujnik ruchu i klawisz skrótu TradFri dostaną obsługę Apple HomeKit. Ikea ujawniła zmianę w wykazie modyfikacji dla bramki. Aktualizacja musi być blisko.

Ikea ma już urządzenia z serii TradFri, które są zgodne z Apple HomeKit. Wśród nich jest inteligentne oświetlenie. Już w niedługim czasie obsługę platformy otrzymają dwa akcesoria. Są to czujnik ruchu oraz klawisz skrótu. Wniesie je aktualizacja dla bramki, która już wkrótce powinna otrzymać uaktualnienie firmware z numerkiem 1.13.21.

Obecnie bramka ma firmware oznaczony ciągiem liczb 1.13.19. Informacje o nowościach w tej nowej wersji zostały znalezione w wykazie zmian, który jest datowany na 18 lutego. To tam dowiadujemy się, że czujnik ruchu i klawisz skrótu TradFri otrzymają kompatybilność z platformą Apple HomeKit. Dzięki temu będzie można używać ich w scenach czy sterować z poziomu centrum sterowania na iPhone’ach.

czujnik ruchu Ikea klawisz skrótu TradFri Apple HomeKit

Czujnik ruchu Ikea i klawisz skrótu TradFri to nie jedyne urządzenia zgodne z HomeKit

Ikea ma już w ofercie trochę urządzeń zgodnych z Apple HomeKit. Jednak wśród nich brakuje tych prostych akcesoriów. Poza czujnikiem ruchu czy klawiszem skrótu są to ściemniacze oraz piloty do sterowania światłem. Pozostaje wierzyć, że one też z czasem zostaną zaktualizowane.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Signal

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij