Udostępnij
Tweetnij

IKEA stworzyła nowe, inteligentne rolety

IKEA ma w swojej ofercie wiele ciekawych produktów, ale są również takie inteligentne, które dostosowuje się do naszych potrzeb. Są to głównie elementy oświetlenia i produkty marki o nazwie TRÅDFRI. Teraz do zestawu dołączą również inteligentne rolety. Można je podnosić i opuszczać w dowolnym momencie. Będą dostępne jedynie w wybranych sklepach.

IKEA to potężny sklep, który od dawna próbuje dodać do swojej oferty wiele inteligentnych produktów. W tym celu rozpoczął nawet produkcję linii produktów o nazwie TRÅDFRI. Marka rozrosła się na żarówki LED, zestawy czujników ruchu, lampy ściemniające czy elementy inteligentnego oświetlenia. Teraz firma zdecydowała, że chce jeszcze bardziej zaskoczyć użytkowników i potwierdziła wprowadzenie nowego produktu. To inteligentne rolety do okien.

Sama firma nie udostępniła publicznie informacji o roletach. Zato Not Funny potwierdził jednak, iż IKEA udostępniła już dwa takie produkty na swojej niemieckiej stronie internetowej. KADRILJ i FYRTUR to nowe, bezprzewodowe, zasilane bateryjnie rolety. Są kompatybilne ze wspomnianymi systemami TRÅDFRI. Poza tym można nimi sterować przy pomocy Alexy, HomeKita i Asystenta Google.

IKEA wprowadzi rolety w lutym, ale tanio nie będzie

Sam produkt to typowa roleta zaciemniająca. Nie spodziewajcie się od tego więcej. Po prostu wynurza się i chowa z pomocą specjalnego silniczka schowanego wewnątrz rolety. Można ją również opuszczać ręcznie. KADRILJ i FYRTUR można zaprogramować do otwarcia lub zamknięcia w wyznaczonym czasie za pośrednictwem powiązanej aplikacji. Tak przynajmniej mówi oficjalna strona IKEI.

Według sklepu rolety będą dostępne od 2 lutego. Będziemy je mogli zakupić w 5 europejskich rozmiarach, a ich koszt zakupu wyniesie 99 do 155 euro (około 425 do 665 zł). Obecnie nie ma informacji, czy trafią one do Polski, czy jednak nie. Wydaje się, że IKEA bada aktualnie rynek i możliwości produktu. Jeśli okaże się sukcesem, będzie sprzedawany również na innych rynkach.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło: Zatz Not Funny

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij