Udostępnij
Tweetnij

Google wprowadziło ulepszoną wersję przejściówki z USB-C na jacka

Google Pixel 2 nie ma wejścia słuchawkowego 3,5 mm, dlatego firma z Mountain View, podobnie jak Apple, postanowiła „załatać tę dziurę” specjalnym adapterem. Teraz jednak pojawiła się całkowicie nowa wersja przejściówki. Jest ona nieco mniejsza od poprzedniczki, ale ma za to bardzo usprawnione funkcje. Kosztuje 12 dolarów.

Google Pixel 2, jak pewnie zauważyliście, nie ma wejścia słuchawkowego 3.5 mm. Aby skorzystać ze słuchawek z taką końcówką, będziecie musieli skorzystać ze specjalnego adaptera, jak to jest w przypadku nowszych wersji iPhone’ów. Teraz jednak Google postanowiło ten adapter dodatkowo ulepszyć.

Adapter do Pixela 2 jest dostępny w pudełku z telefonem, ale teraz możecie połasić się o nowy. Najnowsza wersja o 53% niższe opóźnienie względem poprzednika. Pobiera także o 38% mniej prądu, co przekłada się na dłuższe odtwarzanie dźwięku w słuchawkach.

Google Pixel 2 adapter USB-C

Nowa wersja adaptera nie tylko dla użytkowników Google Pixel 2

To nie są jednak jedyne zmiany, jakie wprowadzono. Zmienił się również wygląd najnowszej wersji adaptera. Teraz jest on krótszy od swojego poprzednika o 2,8 mm. Do tego zwężono go o 0,6 mm. Jest również cieńszy o 0,7 mm, a jego waga jest niższa o 0,4 grama w porównaniu ze starszą wersją.

Z lepszą wersją idzie jednak wyższa cena. Jak mówi strona producenta, najnowszy adapter zakupimy za 12 dolarów, czyli około 45 zł. Poprzednia wersja kosztuje natomiast 9 dolarów, czyli około 33,50 zł. Jej cena jednak została obniżona. Oryginalnie kosztowała ona 20 dolarów. Google potwierdziło jednak, że urządzenia można używać również z innymi sprzętami z Androidem P i wyższym. Będziecie go zatem wykorzystać do innego urządzenia.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z lipca

Źródło: GoogleStore

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij