Udostępnij
Tweetnij

Późna premiera Apple TV 4. generacji to wina Siri

Firma z Cupertino długo kazała czekać nam na Apple TV 4. generacji. Co ciekawe, winną sytuacji była asystentka Siri, która dostępna jest z poziomu nowego pilota.

Firma z Cupertino długo kazała czekać nam na Apple TV 4. generacji. Co ciekawe, winną sytuacji była asystentka Siri, która dostępna jest z poziomu nowego pilota.

Apple TV 4. generacji Siri

Apple TV 4. generacji zaprezentowano we wrześniu 2015 roku i debiut urządzenia odbył się po trzech i pół roku od premiery Apple TV 3. generacji. Dlaczego tak długo to trwało? Okazuje się, że winę za to ponosi nie kto inny, jak asystentka Siri.

Czytaj także >> Tak działa aplikacja Dom (Home) z iOS 10

Siri jest jedną z najważniejszych funkcji nowego Apple TV. Firma z Cupertino bardzo chciała, aby Siri odegrała ważną rolę w ATV 4. generacji. Asystentka pozwala nie tylko wyszukiwać w prosty sposób za pomocą głosu, ale ma też funkcje oparte na AI, gdzie na przykład może znaleźć „dobry film z Tomem Hanksem”. Niestety, „uczenie” Siri bardziej zaawansowanych funkcji zajęło sporo czasu. Dlatego też premiera ostatniej generacji Apple TV przeciągała się w czasie.

Na tym nie koniec. Pewne plotki sprzed jakiegoś czasu sugerują, że Siri ma odegrać dużą rolę w przypadku urządzenia Apple’a dla domu inteligentnego, które ma stanowić odpowiedź na Google Home czy Amazon Echo. Sugeruje się, że może to być Apple TV 5. generacji z nowym tvOS. Trudno jednak powiedzieć, kiedy takie urządzenie będzie gotowe. Jego premiery w tym roku raczej się nie spodziewamy, ale kto wie, a może już w przyszłym…?

Na poniższym filmie obejrzysz przegląd nowości w aplikacjach Mapy i Muzyka z iOS 10:

źródło: tnw

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij