Udostępnij
Tweetnij

popSLATE 2: etui dla iPhone’a z ekranem E Ink i baterią

W zeszłym roku twórcy popSLATE wprowadzili do oferty pierwsze własne etui z ekranem E Ink dla 4-calowych iPhone’ów. W tym roku twórcy projektu powracają z udoskonalonym akcesorium – popSLATE 2, który ma większy ekran e-papierowy, wbudowana baterię oraz funkcję dla dostarczania powiadomień. popSLATE 2 można zamawiać na IndieGoGo w cenie 79 dolarów. Etui zaprojektowano zarówno dla 4,7-calowych iPhone’ów 6/6s, jak i iPhone’ów 6 Plus/6s Plus.

W zeszłym roku twórcy popSLATE wprowadzili do oferty pierwsze własne etui z ekranem E Ink dla 4-calowych iPhone’ów. W tym roku twórcy projektu powracają z udoskonalonym akcesorium – popSLATE 2, który ma większy ekran e-papierowy, wbudowaną baterię oraz funkcję dla dostarczania powiadomień. popSLATE 2 można zamawiać na IndieGoGo w cenie 79 dolarów. Etui zaprojektowano zarówno dla 4,7-calowych iPhone’ów 6/6s, jak i iPhone’ów 6 Plus/6s Plus.

popSLATE 2 z pewnością jest ciekawym etui, któremu warto przyjrzeć się bliżej. Najważniejszym elementem etui jest zakrzywiony wyświetlacz e-papierowy, który znajduje się z tyłu obudowy. Jest to monochromatyczny ekran, który na dole ma sekcję z przyciskami pojemnościowymi, które umożliwiają przełączanie się pomiędzy funkcjami i nawigowanie po ekranie. Wyświetlacz oferuje rozdzielczość na poziomie 200 DPI. W starszym popSLATE było to 115 DPI.

Dodatkowy ekran pozwala nam wyświetlać podstawowe informacje, jak czas i data, przychodzące na telefon powiadomienia i posłuży jako czytnik e-booków, a nawet zastąpi cyfrowy portfel z biletami. Zastosowań jest wiele i można je personalizować z użyciem specjalnej aplikacji dla iPhone’a.

popSLATE 2

popSLATE 2 ma także wbudowaną baterię, która ma zapewnić dodatkowe 9 godzin w trakcie prowadzenia rozmów telefonicznych czy do 4 godzin w trakcie przeglądania internetu. Co ciekawe, implementacja dodatkowego akumulatora nie przekłada się drastycznie na zwiększenie grubości smartfonu. Obudowa staje się grubsza tylko o 4 mm. Na dole etui, z prawej strony umieszczono gniazdko Lightning, gdyż z tego w smartfonie korzysta popSLATE 2. Pierwsza generacja akcesorium do komunikacji używała modułu Bluetooth 2.1. Wcześniej też należało ładować baterię z użyciem kabla microUSB. Teraz jest to Lightning, a więc nie musimy mieć dodatkowego przewodu, którego normalnie nie używamy. Udoskonaleń względem pierwszego popSLATE jest więc naprawdę wiele. Poza tym, pamiętajmy, że popSLATE 2 ochroni naszego smartfona przed upadkiem.

Kampania crowdfundingowa została uruchomiona na początku tego tygodnia w serwisie IndieGoGo i dosyć szybko osiągnęła cel, którym było zebranie 75 tysięcy dolarów. W momencie publikacji tego tekstu twórcy popSLATE 2 zebrali już ponad 440 tysięcy dolarów, a więc kilka razy więcej.

popSLATE 2 zaprojektowano zarówno dla 4,7-calowych iPhone’ów 6/6s, jak i „Plusów” z ekranami o przekątnej 5,5 cala. Etui można zamawiać w cenie 79 dolarów (potem cena wzrośnie) za jedną sztukę lub 149 dolarów za dwie sztuki. Na poniższym filmie obejrzycie oficjalne wideo poświęcone popSLATE 2.

popSLATE 2 to z pewnością ciekawe etui, którego zakup warto rozważyć. Pamiętajmy jednak, że projekt realizowany jest w ramach kampanii crowdfundingowej i jak dobrze wiemy, tego typu przedsięwzięcia różnie się kończą. Przykładem niech będzie Jolla Tablet z Sailfish OS

Źródło: indiegogo

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij