Udostępnij
Tweetnij

Android 4.3 nie chce współpracować z klawiaturami Bluetooth

Faktem niezaprzeczalnym jest użyteczność klawiatury bezprzewodowej, nawet, czy szczególnie we współpracy z tabletem. Tych, przeznaczonych do współpracy z Androidem sporo jest na rynku, a wśród nich są te, które wykorzystują technologię Bluetooth.

Android 4.3 i klawiatury bluetooth

Faktem niezaprzeczalnym jest użyteczność klawiatury bezprzewodowej, nawet, czy szczególnie we współpracy z tabletem. Tych, przeznaczonych do współpracy z Androidem sporo jest na rynku, a wśród nich są te, które wykorzystują technologię Bluetooth.

Przeczytaj koniecznie >> ZAGGfolio dla Samsunga Galaxy Tab 10.1 – recenzja klawiatury i etui w jednym

Zamierzasz kupić tablet z Windows 8 lub RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Niestety, jak dowodzą redaktorzy z portalu Android Police, zgubną dla współpracy pomiędzy tabletem, a klawiaturą bluetooth, może być aktualizacja tego pierwszego do Androida 4.3.

Początkowo problemy zdarzały się sporadycznie. Wszystkie były zgłaszane przez użytkowników, w tym przez Toma Henriksena, który kilkukrotnie informował o braku komunikacji pomiędzy tabletem a klawiaturą. Redakcja AP postanowiła to zweryfikować. Dwie różne klawiatury Bluetooth (ZAGGkeys Flex i Logitech K810) parowano kolejno z Nexusem 7 pierwszej generacji, Nexusem 10 i Nexusem 4 – wszystkie pracują pod kontrolą właśnie andka w wersji 4.3. Efekt? ZAGGkeys Flex – klawiatura zaprojektowana do współpracy z Androidem i iOS nie działa, zaś Logitech K810 współpracuje bez zakłóceń.

Na tę chwilę nie wiadomo co sprawia, że klawiatury bluetooth nie współpracują z urządzeniami z Androidem 4.3. Poza wspomnianą klawiaturą Zagg, system nie działa z klawiaturami Apple, Spider, Kensington i GYMLE. Nie wiadomo również czy i kiedy Google zamierza coś z tym zrobić.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij