Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe aplikacje miesiąca dla systemu Android [październik 2017]

Pożółkłe liście opadają, zima zbliża się wielkimi krokami, a październik dobiega końca. Z tego też powodu przygotowaliśmy dla was najciekawsze aplikacje dla systemu Android opublikowanych lub znacznie aktualizowanych w tym miesiącu. Zobaczmy, co Sklep Play przyniósł nam w październiku.

Pożółkłe liście opadają, zima zbliża się wielkimi krokami, a październik dobiega końca. Z tego też powodu przygotowaliśmy dla was najciekawsze aplikacje dla systemu Android opublikowanych lub znacznie aktualizowanych w tym miesiącu. Zobaczmy, co Sklep Play przyniósł nam w październiku.

Sklep Play Google Android

Eon Music Player

Eon Music Player

Eon Music Player to wysoce konfigurowalny odtwarzacz muzyki. Pozwala on nam na odtwarzanie muzyki z pamięci smartfona oraz tabletu pracującego pod kontrolą systemu Android. W programie odnajdziemy dziesiątki dostępnych motywów graficznych oraz możliwości zmiany np. układu klawiszy. Eon Music Player dostępny jest za darmo i idealnie wpasowuje się w aplikacje Material Designu stosowane w Androidzie.

Dr. fone

drfone

DR.Fone to zaawansowane narzędzie służące do tworzenia kopii zapasowych danych znajdujących się na użytkowanym przez nas urządzaniu. W programie odnajdziemy możliwość archiwizowania wiadomości SMS, rejestru połączeń, listy kontaktów, biblioteki zdjęć, ustawień aplikacji oraz samych programów. Dzięki temu wymiana urządzenia na nowszy model ogranicza się do przetransportowania gotowych paczek obsługiwanych przez aplikacje wchodzące w skład pakietu Dr.Fone na telefon/tablet docelowy, pracujący pod kontrolą systemu Google Android. Program posiada również aplikacje dla komputerów PC oraz Mac, dzięki czemu kopie będziemy w stanie umieścić zarówno w pamięci chmurowej, jak i na dysku twardym.

Another Widget

Another Widget

Another Widget jest wariacją na temat domyślnego widżetu ulokowanego na pulpicie telefonów Pixel 2. Widżet wyświetla wszystkie najważniejsze dla nas informacje na pulpicie urządzenia z systemem Android, dzięki czemu na wyświetlaczu odnajdziemy zarówno zegar czy pogodynkę, jak i przypomnienie o czasie i miejscu następnego zaplanowanego spotkania. Another Widget jest stale rozwijany, a społeczność wokół niego skupiona stale go ewoluuje, dodając do niego coraz to nowsze funkcje oraz obsługiwane przez niego aplikacje.

Volume Scheduler

Volume Scheduler

Volume Sheduler to program pozwalający na tworzenie zautomatyzowanych mechanizmów jego działania. Aplikacja pozwala nam oszacować sposób, w jaki urządzenie powinno korzystać z ustawień dźwięku. Co za tym idzie — jeśli przez pewną część dnia przebywamy w pracy lub w szkole, możemy wyciszyć na ten okres dźwięki telefonu, aby nie przeszkodzić w np. ważnej konferencji. W Volume Sheduler jesteśmy w stanie stworzyć wiele scenariuszy, które to będą wykorzystywane według tego, jak sobie tego życzymy. Aplikacja wymaga do pełnoprawnego działania telefonu z systemem Android w minimalnej wersji 4.1.

 

Notin

notin

Notin to prosty program służący do tworzenia przypomnień stworzony z myślą o urządzeniach działających pod kontrolą platformy Google Android. Program działa na zasadzie widżetu, wyświetlając menu z możliwością dodania do bazy zadań nowej pozycji. Ta zostaje automatycznie przypięta do panelu powiadomień, dzięki czemu nie da się o niej zapomnieć. W Notin odnajdziemy również możliwość ustawiania powiadomień czasowych, jest to zatem pozycja kompletna, skierowana do zapominalskich. Program dostępny jest za darmo.

Material Notification Shade

Material Notification Shade

Material Notification Shade to program służący do personalizacji wyglądu systemu Google Android. Dzięki jego pomocy jesteśmy w stanie zmodyfikować panel sterowania oraz widżetów. Co ciekawe, program nie wymaga do swojego działania konta administratora. Aplikacja działa jedynie w systemie Android 5.0 – 7.1.1. Dzięki Material Notification Shade jesteśmy w stanie aktywować powiadomienia inspirowane kartkami zaczerpnięte żywcem z Androida 8.0 Oreo. Oprócz tego istnieje również możliwość kolorowania poszczególnych elementów panelu sterowania i zmieniania ich wielkości.

Goo.io KWGT widgets

Goo.io KWGT widgets

Goo.io jest paczką widżetów dedykowanych aplikacji KWGT Pro, która to pozwala na tworzenie modyfikowalnych kopii najpopularniejszych widżetów. Goo.io jest paczką silnie zainspirowaną nurtem Material Design promowanym przez Google w systemie Android. Zawiera ona 97 alternatywnych, minimalistycznych widżetów obsługujących najpopularniejsze aplikacje, w których skład wchodzą m.in. wyszukiwarka Google, Google Now, kalendarz Google czy sieci społecznościowe. Przyjdzie nam za niego zapłacić 5,99 zł.

Cosmicons

cosmicons

Cosmicons to paczka ikon stworzona z myślą o systemie Android. Posiada ona 360 ręcznie rysowanych zestawów ikon wykorzystywanych przez aplikacje, które swoim wyglądem przypominają satelity latające po orbicie planet. Ikony zostały stworzone w myśl Material Designu, a znajdujące się nad nimi mikroskopijne elementy nawiązują do treści, które odnajdziemy w aplikacjach pod nimi się znajdującymi. Stąd np. ustawienia posiadają orbitujące nad nimi ikonki Bluetooth, Wi-Fi oraz wielu, wielu innych elementów. Za paczkę przyjdzie nam zapłacić 2,49 zł.

Battery Meter Overlay

Battery Meter Overlay

Battery Meter Overlay to program dodający w centrum górnej krawędzi wyświetlacza ikonę wyświetlającą stan naładowania urządzenia. Program posiada wiele wbudowanych skórek, a całość została stworzona w taki sposób, aby wyglądała, jak stały element interfejsu, aniżeli informacja przyczepiona na przestrzeń górnej belki na siłę. Battery Meter Overlay, podobnie jak inne aplikacje tego typu można skonfigurować, aby zawsze wyświetlały się na ekranie — nie ważne, czy będziemy wtedy korzystać z aplikacji lub gier.

PictureThis

picturethis

PictureThis jest programem dedykowanym fanom ogrodnictwa. Dzięki zaimplementowanym w nim mechanizmie jesteśmy w stanie sfotografować i rozpoznać roślinę, która w jakimś stopniu nas zainteresowała. Program wykorzystując do swojego działania obfitą bazę danych oraz sztuczną inteligencję, która to identyfikuje poszczególne plantacje na podstawie wielu zdefiniowanych przez twórców wytycznych, takich, jak np. kształt i barwa liści. Wielkim atutem PictureThis jest również przestrzeń wyszczególniona dla osób szukających teł na pulpit swojego urządzenia, a więc program stara się zawalczyć również o użytkowników preferujących aplikacje zawierające zbiory tapet. Odnajdziecie tam prace fotografów doświadczonych w zachowywaniu piękna roślin na kliszy.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje i gry na Apple iOS [październik 2017]

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij