Udostępnij
Tweetnij

W tym roku w Polsce będzie ponad 8 mln użytkowników tabletów

Choć sprzedaż tabletów na świecie spada, tak w Europie Środkowej i Wschodniej cały czas rośnie liczba użytkowników tego typu urządzeń. W tym roku w Polsce będzie ponad 8 mln osób, które będą mieć dostęp do tabletu.

Choć sprzedaż tabletów na świecie spada, tak w Europie Środkowej i Wschodniej cały czas rośnie liczba użytkowników tego typu urządzeń. W tym roku w Polsce będzie ponad 8 mln osób, które będą mieć dostęp do tabletu.

tablety

Specjaliści z eMarketer opublikowali raport podsumowujący rynek tabletów w Europie Środkowej i Wschodniej. Przy okazji pokuszono się także o prognozy na kilka najbliższych lat. Widzimy, że w tym regionie świata najwięcej użytkowników tabletów jest w Rosji. W zeszłym roku było to 29 mln osób. Polska jest pod tym względem na trzecim miejscu (po Turcji). W zeszłym roku w kraju dostęp do tabletu miało 7,4 mln osób. Emarketer szacuje, że w tym roku liczba użytkowników tego typu urządzeń przekroczy 8 milionów, a do 2020 roku z tabletu będzie korzystać prawie 10 mln rodaków. Widzimy również, że największy boom odbył się w 2014 roku, gdy wzrost nowych użytkowników tabletów w Polsce wyniósł ponad 40%. Obecnie są to już mniejsze wartości, ale cały czas dodatnie.

Widzimy, że najszybciej rozwijającym się pod tym względem państwem w regionie jest Turcja i tak ma być przez kolejne lata. W 2020 roku w Europie Środkowej i Wschodniej ma być już ponad 100 mln użytkowników tabletów. Szczegóły dotyczące prognoz eMarketer znajdziecie w poniższej tabeli.

207351źródło: eMarketer

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij